Share

Light showers

Sat

13°C | 7°C

Thunderstorm

Sun

13°C | 6°C

Light showers

Mon

17°C | 7°C

Home   Kent   News   Article

Medway Messenger Youth League results

14 January 2013

Medway Messenger Youth League

Don't miss GOAL! our three pages devoted to the latest Medway Messenger Youth League reports, pictures, results, fixtures and tables every week in Friday's Medway Messenger.

Under-9 League Cup: Swallows 0 Sheerness East Youth 7.

Under-9 Blue: Cuxton 91 0 Woodcoombe Youth Utd 0, New Road Blue 0 Thamesview Youth Rangers 1, Pegasus 81 0 Real 60 Lynx 4, Rainham 84 Raiders 2 Oak Athletic Youth 10, Rainham Eagles 9 Chatham Riverside Rovers 1, Rainham Kenilworth Colts 0 Hempstead Valley Colts 2.

Under-9 Red: Hempstead Valley 1 Real 60 Jaguars 2, Milton & Fulston United 2 Woodcoombe Youth 5, New Road 1 Thamesview Youth 9, Rainham Kenilworth 2 Wigmore Youth 1, Strood United 1 Oak Athletic 0.

Under-9 White: Rainham 84 Rangers 2 New Ash Green 9, Rainham Eagles Utd 0 Fairview Rangers 2, Real 60 Panthers 3 Wigmore Youth Whippets 0, Real 60 Pumas 7 Chatham Riverside Rangers 1, Thamesview Youth Rovers 4 Woodpecker HI 1.

Under-10 Blue: New Ash Green 2 Rainham 84 Warriors 1, New Road Blue 3 Lordswood Youth Tigers 1, Rainham Eagles 1 Strood 87 1, Wigmore Youth Wanderers 1 Cobham Colts 3, Woodpecker HI 6 Thamesview Youth Rovers 0.

Under-10 Red: Pegasus 81 Colts 3 Lordswood Youth 2, Rainham Eagles utd 0 Strood United Black 1, Rainham Kenilworth 1 Real 60 Panthers 3, Wigmore Youth 5 Bredhurst Juniors Youth 0, Woodcoombe Youth Utd 5 Rainham 84 Titans 0, Woodpecker H I Rovers 0 Thamesview Youth 10.

Under-10 White: Chatham Riverside 0 Bredhurst Juniors 2, New Road 0 Hempstead Valley 4, Oak Athletic 1 Strood United Red 1, Woodcoombe Youth 6 Pegasus 81 Flyers 0.

Under-11 League Cup: New Road 0 Cuxton 91 15.

Under-11 Division 1: Bredhurst Juniors 5 Woodcoombe Youth 1, Lordswood Youth 3 Sheerness East Youth 4, Pegasus 81 1 Thamesview Youth 6, Rainham Eagles 5 Wigmore Youth 0, Strood United 2 Real 60 4, Woodpecker HI 1 Cuxton 91 11.

Under-11 Division 2: Cobham Colts 0 Milton & Fulston United 7, Hempstead Valley 4 Woodcoombe Youth Utd 0, Strood 87 1 Oak Athletic 4, Wigmore Youth Wanderers 4 Rainham Eagles Utd 3.

Under-12 Division 1: Rainham 84 Rangers 2 Rainham Kenilworth Athletic 0, Woodcoombe Youth 2 Hempstead Valley Foals 0.

Under-12 Division 2: Guru Nanak Youth 1 Real 60 4, Oak Athletic 7 Strood 87 1, Rainham 84 0 Horsted Youth 1, Rainham Kenilworth 0 Wigmore Youth 2.

Keep up with our Medway Messenger Youth League updates on Facebook on www.facebook.com/MedwayMessengerYouthLeague

Under-12 Division 3: Eagles 2 Cobham Colts 6, Lordswood Youth 0 Istead United Colts 5, Milton & Fulston United 0 Hempstead Valley 10, Woodpecker H I Utd 10 Thamesview Youth 2.

Under-13 Division 1: Cliffe Woods Colts 4 Lordswood Youth 3, Horsted Youth 0 Bredhurst Juniors 5, Rainham Eagles Utd 9 Strood 87 0, Wigmore Youth 5 Hempstead Valley 0, Woodcoombe Youth 3 Milton & Fulston United 2.

Under-13 Division 2: Eagles 5 Meopham Colts 6, Oak Athletic 1 Thamesview Youth 3, Real 60 7 New Ash Green 1, Istead Utd Colts 1 Rainham Kenilworth 1.

Under-13 Division 3: Black Lion Youth 5 Omega 92 4, Cobham Colts 2 Chatham Riverside 2, Cuxton 91 4 Rainham Kenilworth Athletic 4, Rainham 84 1 Borstal 88 5, Rainham Eagles 3 New Road 5.

Under-14 League Cup: New Road Blue 1 Thamesview Youth 2 aet.

Under-14 Division 1: Meopham Colts Black 3 Cliffe Woods Colts 2, Rainham Kenilworth 0 Lordswood Youth 2, Rainham Kenilworth Athletic 3 Horsted Youth 2.

Under-14 Division 2: Cobham Colts 7 Wigmore Youth Wanderers 1, Istead United Colts White 2 Oak Athletic 5, Omega 92 9 Rainham Eagles 2, Real 60 3 Meopham Colts Red 3, Wigmore Youth 3 Milton & Fulston United 2.

Under-15 Division 1: Cobham Colts 3 Guru Nanak Youth 5, Eagles 5 Woodcoombe Youth 3, Istead United Colts 2 Rainham Kenilworth 1, Milton & Fulston United 8 Rainham Eagles 0, Oak Athletic 1 Horsted Youth 5, Riverview United 7 Thamesview Youth 1.

Medway Messenger Youth League logo

Under-15 Division 2: Cuxton 91 4 New Ash Green 3, Swallows 2 Real 60 5, Walderslade 0 Wigmore Youth 2.

Under-16 Division 1: Anchorians 3 Thamesview Youth 2, Bredhurst Juniors 1 Sheerness East Youth 3, Hempstead Valley 2 Real 60 0, Swallows 2 Omega 92 Spartans 9, Woodcoombe Youth 5 Rainham 84 1, Woodpecker HI 1 Horsted Youth 1.

Under-16 Division 2: Anchorians Utd 0 Meopham Colts 8, Chatham Riverside 2 Cliffe Royals 5, Cobham Colts 6 Earl Juniors 0, Eagles 5 Wigmore Youth 2, Oak Athletic 6 Omega 92 2.

Under-18 League Cup: Black Lion Youth 0 Borstal 88 9.

Under-18 Division 1: Meopham Colts Blacks 4 Wigmore Youth 2, Rainham 84 1 Lordswood Youth 3.

Under-18 Division 2: Omega 92 6 Swallows 3, Rainham Eagles 0 Rainham 84 Royals 3, Wigmore Youth Athletic 7 Riverview United 4.

Under-18 Division 3: Eagles 1 Milton & Fulston United 1, Horsted Youth 2 Anchorians Utd 11, Lordswood Youth Panthers 2 Woodcoombe Youth 1, Rainham Kenilworth Rovers 1 Rainham Eagles Utd 2.

Click here for more news from Kent.

Click here for more news from around the county.