Home   Kent   News   Article

Medway Messenger Youth League results

By Alex Hoad

Thamesview Youth Rangers under-8s v Strood United Red under-8s

Don't miss GOAL! our three pages devoted to the latest Medway Messenger Youth League reports, pictures, results, fixtures and tables every week in Friday's Medway Messenger.


Under-9 Blue: Cuxton 2 New Road Blue 1, Pegasus 0 Hempstead Valley Colts 4, Oak Athletic Youth 4 Chatham Riverside Rovers 0, Rainham 84 Raiders 0 Rainham Eagles 11, Woodcoombe Youth United 0 Thamesview Youth Rangers 1.

Under-9 Red: Hempstead Valley 1 Wigmore Youth 3, Milton & Fulston United 6 New Road 1, Oak Athletic 1 Bredhurst Juniors 2, Real 60 Jaguars 4 Rainham Kenilworth 1, Woodcoombe Youth 0 Thamesview Youth 1.

Under-9 White: New Ash Green 3 Fairview Rangers 2, Swallows 1 Chatham Riverside Rangers 2, Thamesview Youth Rovers 0 Wigmore Youth Whippets 0.

Under-10 Blue: Lordswood Youth Tigers 0 Rainham Eagles 8, New Road Blue 6 Strood 87 1, Wigmore Youth Wanderers 2 Thamesview Youth Rovers 3.

Under-10 Red: Bredhurst Juniors Youth 1 Real 60 Panthers 8, Lordswood Youth 1 Rainham Eagles United 3, Pegasus 81 Colts 1 Strood United Black 1, Thamesview Youth 4 Rainham 84 Titans 1, Wigmore Youth 2 Rainham Kenilworth 5.

Under-10 White: Bredhurst Juniors 10 Pegasus 81 Flyers 0, Chatham Riverside 0 Thamesview Youth Rangers 4, Fairview Rangers 0 Woodcoombe Youth 3, Hempstead Valley 3 Oak Athletic 1, New Road 2 Strood United Red 6.

Under-11 Division 1: Bredhurst Juniors 4 Sheerness East Youth 1, Pegasus 81 7 Woodpecker HI 0, Rainham Eagles 9 Strood United 2, Thamesview Youth 1 Cuxton 91 1, Wigmore Youth 5 Real 60 0, Woodcoombe Youth 2 Lordswood Youth 7.

Under-11 Division 2: Hempstead Valley 1 Oak Athletic 1, Milton & Fulston United 3 Bredhurst Juniors Youth 0, Thamesview Youth Rangers 0 Rainham Eagles United 6, Woodcoombe Youth United 0 Strood 87 5.

Under-12 Division 1: Bredhurst Juniors 2 Hempstead Valley Foals 3, Rainham 84 Rangers 5 Woodcoombe 0, Rainham Eagles 0 Woodpecker HI 7.

Under-12 Division 2: Oak Athletic 3 Wigmore Youth 4, Rainham 84 1 Pegasus 81 0, Rainham Kenilworth 8 Guru Nanak Youth 1, Strood 87 1 Real 60 3.

Under-12 Division 3: Eagles 0 Lordswood Youth 2, Milton & Fulston United 0 Walderslade 8, Thamesview Youth 1 Istead United Colts 9.

Under-13 Division 1: Cliffe Woods Colts 4 Sheerness East Youth 5, Rainham Eagles United 5 Hempstead Valley 1, Strood 87 4 Milton & Fulston United 3, Wigmore Youth 7 Woodcoombe Youth 2.

Under-13 Division 2: New Ash Green 5 Eagles 3, Oak Athletic 1 Istead United Colts 6, Rainham Kenilworth 4 Horsted Youth 2, Real 60 4 Meopham Colts 2, Thamesview Youth 0 Bredhurst Juniors Youth 7.

Under-13 Division 3: Black Lion Youth 3 New Road 7, Borstal 88 0 Chatham Riverside 6, Cuxton 91 0 Cobham Colts 1, Omega 92 5 Rainham Eagles 3, Rainham 84 0 Rainham Kenilworth Athletic 14.

Under-14 Division 1: Horsted Youth 2 Thamesview Youth 2, Rainham Kenilworth 4 Meopham Colts Black 3, Rainham Kenilworth Athletic 2 Rainham 84 1, Woodcoombe Youth 5 Cliffe Woods Colts 1.

Under-14 Division 2: Istead United Colts Red 4 Wigmore Youth Wanderers 1, Meopham Colts Red 0 Istead United Colts White 6, Milton & Fulston United 4 Rainham Eagles 6, Real 60 0 Oak Athletic 4, Wigmore Youth 3 Omega 92 1.


Keep up with our Medway Messenger Youth League updates on Facebook on www.facebook.com/MedwayMessengerYouthLeague


Under-15 Division 1: Horsted Youth 0 Riverview United 3, Oak Athletic 2 Eagles 1, Rainham Eagles 0 Sheerness East Youth 8, Rainham Kenilworth 6 Cobham Colts 2, Thamesview Youth 1 Istead United Colts 6.

Under-15 Division 2: Eagles Green 15 Omega 92 1, Iwade Herons 2 Walderslade 2, Milton & Fulston United Zebras 0 Cuxton 91, New Ash Green 2 Thamesview Youth Rangers 1.

Medway Messenger Youth League logo

Under-16 Division 1: Anchorians 0 Woodpecker HI 2, Bredhurst Juniors 1 Omega 92 Spartans 8, Hempstead Valley 2 Woodcoombe Youth 5, Real 60 9 Rainham 84 0, Thamesview Youth 2 Horsted Youth 0.

Under-16 Division 2: Anchorians United 1 Oak Athletic 5, Chatham Riverside 4 Earl Juniors 1, Cliffe Royals 1 Cobham Colts 0, Meopham Colts 5 Omega 92 2, Wigmore Youth 2 Bredhurst Juniors Youth 1.

Under-18 Division 1: Borstal 88 0 Anchorians 3, Meopham Colts Black 4 Rainham Kenilworth 1, Wigmore Youth 3 Lordswood Youth 4.

Under-18 Division 2: Omega 92 1 Riverview United 1, Rainham Eagles 4 Meopham Colts Red 3, Swallows 4 Black Lion Youth 4, Wigmore Youth Athletic 3 Cliffe Woods Colts 1.

Under-18 Division 3: Eagles 3 Anchorians United 4. Horsted Youth 2 Rainham Kenilworth Rovers 10, Lordswood Youth Panthers 5 Cuxton 91 4, Milton & Fulston United 5 Rainham Eagles United 2.

Kent Cup: Cliffe Woods Colts 2 Ebbsfleet United 10.

Follow us

Like Us on Facebook

Most popular

Live updates

Close This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.Learn More