Home   Kent   News   Article

Medway Messenger Youth League results

Medway Messenger Youth League logo

Don't miss GOAL! our four-page pull-out with all the latest reports, pictures, results, fixtures and tables from the league every week in Friday's Medway Messenger.

Under-9 Blue: Fairview Rangers 3 Thamesview Youth 0 (and 5-0), New Road Colts 0 Oak Athletic 14 (and 0-3), Real 60 Panthers 3 Rainham Kenilworth 3, Real 60 Panthers 0 Rainham Kenilworth 0, Strood Utd 2 Hempstead Valley Colts 0 (and 1-1), Woodcoombe Youth 4 Rainham Eagles 0 (and 2-1).

Under-9 Red: Chatham Riverside 1 New Road 3 (and 4-2), Rainham 84 0 Pegasus 81 1 (and 1-2), Thamesview Youth Rangers 2 Bredhurst Juniors 0 (and 1-2), Wigmore Youth 1 Real 60 4 (and 0-6), Woodpecker HI 4 Lordswood Youth 2 (and 2-3).

Under-10 Division 1: Bredhurst Juniors 10 New Ash Green 0 (and 8-0), Pegasus 81 0 Cuxton 91 5 (and 0-3), Rainham Eagles 5 Sheerness East Youth 0 (and 1-0), Thamesview Youth 1 Rainham 84 0 (and 1-5), Woodcoombe Youth 0 Wigmore Youth 1 (and 0-1).

Under-10 Division 2: Hempstead Valley Colts 2 Strood United 6 (and 0-8), New Road 2 Woodpecker HI 2 (and 2-2), Oak Athletic 0 Lordswood Youth 3 (and 2-1), Strood 87 2 Wigmore Youth Wanderers 5 (and 0-1), Thamesview Youth Rangers 1 Milton and Fulston United 0 (and 0-3).

Under-11 Division 1: Oak Athletic 3 Hempstead Valley Foals 4, Rainham Kenilworth 1 Cuxton 91 7, Wigmore Youth 9 New Ash Green 0, Woodcoombe Youth 2 Rainham Kenilworth Athletic 2, Woodpecker HI 4 Lordswood Youth 1.

Under-11 Division 2: Hempstead Valley Colts 2 Sheerness East Youth 6, Horsted Youth 6 Milton and Fulston United 1, Pegasus 81 0 Real 60 5, Rainham 84 3 Woodpecker HI Utd 1, Strood 87 1 Strood United 6, Thamesview Youth 2 Rainham Eagles 7.

Under-12 Division 1: Lordswood Youth 2 Bredhurst Juniors 3, Milton and Fulston United 2 Woodcoombe Youth 4, Real 60 2 Pegasus 81 7, Wigmore Youth 1 Hempstead Valley 1.

Under-12 Division 2: Cobham Colts 2 Cliffe Woods Colts 4, Hempstead Valley Colts 7 New Road 3, Meopham Colts 0 Rainham Eagles Utd 7, Rainham Kenilworth 1 Oak Athletic 3, Strood 87 2 Horsted Youth 1.

Under-12 Division 3: Borstal 88 3 Rainham Kenilworth Athletic 3, Cuxton 91 3 Rainham 84 0, New Ash Green 4 Istead United Colts 0, Rainham Eagles 0 Omega 92 4, Swallows 1 Bredhurst Juniors Youth 5.

Under-13 Division 1: Istead United Colts 2 Lordswood Youth 8, New Road 8 Eagles 0.

Under-13 Division 2: Horsted Youth 1 Real 60 3, Omega 92 0 Rainham Kenilworth 5, Rainham 84 0 Woodcoombe Youth 5, Rainham Kenilworth Athletic 2 Thamesview Youth 1.

Under-13 Division 3: Chatham Riverside 0 Wigmore Youth 9, Lordswood Youth Tigers 6 Istead United Colts Whites 4, Milton and Fulston United 1 Cobham Colts 4, New Road Colts 1 Oak Athletic 4.

Under-13 Kent Cup: West Wickham 2 Cliffe Woods Collts 1, Guru Nanak Youth 2 Herne Bay 4, Ebbsfleet Utd 4 Swallows 0.


Keep up with our Medway Messenger Youth League updates on Facebook on www.facebook.com/MedwayMessengerYouthLeague


Under-14 Division 1: Bredhurst Juniors 2 Istead United Colts 2, Horsted Youth 6 Oak Athletic 2, Milton and Fulston United Zebras 3 Guru Nanak Youth 5, Rainham Eagles 3 Eagles 1, Swallows 1 Milton & Fulston United 5, Woodcoombe Youth 1 Rainham Kenilworth 12.

Under-14 Division 2: Cliffe Woods Colts 3 Cobham Colts 1, Eagles Green 6 Walderslade 0, Omega 92 4 Sheerness East Dynamos 0, Real 60 3 Cuxton 91 5, Sheerness East Youth 1 Rainham Kenilworth Rovers 7, Thamesview Youth Rangers 7 New Ash Green 2.

Under-15 Division 1: Cobham Colts 2 Rainham 84 2, Hempstead Valley Colts 0 Horsted Youth 3, Omega 92 Spartans 1 Sheerness East Youth 1.

Under-15 Division 2: Bredhurst Juniors 3 Omega 92 2, Oak Athletic 3 Swallows 3, Wigmore Youth Athletic 4 Thamesview Youth 2, Woodcoombe Youth 2 Strood 87 3.

Under-15 Division 3: Anchorians United 3 Bredhurst Juniors Youth 3, Eagles 2 Wigmore Youth 1, Earl Juniors 0 Cliffe Royals 2, Swallows Colts 1 Chatham Riverside 3.

Medway Messenger Youth League logo

Under-16 Division 1: Chatham Riverside 3 Woodcoombe Youth 1, Cliffe Woods Colts 0 Eagles 6, Cobham Colts 9 Black Lion Youth 3, Rainham Kenilworth 3 Rainham Eagles 4, Wigmore Youth 3 Omega 92 2.

Under-16 Division 2: Cliffe Royals 6 Anchorians 0, Horsted Youth 3 Oak Athletic 3, Riverview United 7 Hempstead Valley Colts 4, Milton and Fulston United 3 Swallows 2, Istead United Colts 3 Rainham 84 3.

Under-18 Division 1: Bredhurst Juniors 4 Cuxton 91 2, Sheerness East Youth 7 Bredhurst Juniors Youth 3, Swallows 0 Rainham Kenilworth Athletic 7, Borstal 88 3 Rainham Kenilworth 2, Meopham Colts 1 New Ash Green 4.

Under-18 Division 2: Anchorians 7 Cliffe Woods Colts 0, Lordswood Youth 3 Chatham Colts 1, Oak Athletic 0 Wigmore Youth 5, Thamesview Youth 10 Cliffe Royals 1, Rainham 84 3 Istead United Colts 3.

Follow us

Like Us on Facebook

Most popular

Live updates

Close This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.Learn More