Home   Maidstone   Sport   Article

Football results and fixtures Friday November 6 to Wednesday November 11

By KentOnline reporter

FRIDAY NOVEMBER 6

RYMAN LEAGUE DIVISION 1 SOUTH
Three Bridges P-P Dorking Wanderers 

SATURDAY NOVEMBER 7

FA CUP FIRST ROUND
Barwell 0-2 Welling
Dover 1-2 Stourbridge
Stevenage 3-0 Gillingham
 
SKYBET CHAMPIONSHIP
Charlton 3-1 Sheffield Wednesday

VANARAMA NATIONAL LEAGUE
Gateshead P-P Southport
Guiseley 3-1 Barrow
Torquay P-P Wrexham

VANARAMA NATIONAL LEAGUE SOUTH
Bishop's Stortford 3-2 Bath City
Chelmsford City 1-2 Truro City
Ebbsfleet United 1-1 Oxford City
Hemel Hempstead Town P-P Eastbourne Borough
Margate 4-1 Havant & Waterlooville
Sutton United 0-1 Hayes & Yeading United
Weston-super-Mare 0-3 Concord Rangers

RYMAN LEAGUE PREMIER DIVISION
Bognor 5-0 Canvey
Dulwich 4-2 Hendon
East Thurrock 2-1 Hampton
Enfield 2-2 Billericay
Grays 2-0 Burgess Hill
Harrow 4-1 Lewes
Leiston 3-1 Merstham
Met Police 2-1 Kingstonian
Needham Market 2-1 Tonbridge
VCD 0-2 Brentwood
Wingate & Finchley 4-3 Farnborough
 
RYMAN LEAGUE DIVISION 1 NORTH
AFC Hornchurch 3-0 Dereham
AFC Sudbury 0-0 Cheshunt
Bury Town 4-1 Barkingside
Great Wakering 1-2 Maldon
Haringey P-P Thamesmead
Harlow 1-1 Cray Wanderers
Heybridge 1-3 Soham Town
Phoenix 1-2 Witham
Redbridge P-P Brightlingsea
Thurrock 5-1 Wroxham
Tilbury 3-1 Romford
Waltham Abbey 1-2 Aveley
 
RYMAN LEAGUE DIVISION 1 SOUTH
Carshalton 2-1 Whitstable
Corinthian Casuals 1-0 Hythe
East Grinstead P-P Molesey
Faversham 0-0 Worthing
Folkestone 5-2 Guernsey (1pm)
Hastings 1-0 Chatham
Herne Bay 4-1 Chipstead
Peacehaven 1-3 Whyteleafe
South Park P-P Sittingbourne
Walton & Hersham 3-2 Ramsgate
Walton Casuals 2-3 Tooting
 
SOUTHERN COUNTIES EAST
AFC Croydon Ath 0-0 Deal
Ashford 6-1 Crowborough
Croydon 2-2 Erith & Belvedere
Erith Town P-P Canterbury
Greenwich 4-0 Sevenoaks
Hollands & Blair 3-1 Corinthian
Holmesdale 2-4 Beckenham
Lordswood 1-1 Cray Valley
Tunbridge Wells 1-2 Rochester
 
KENT INVICTA LEAGUE
APM Contrast 5-0 Crockenhill
Eltham Palace 1-3 FC Elmstead
Kent Football United P-P Glebe
Lewisham P-P Orpington
Lydd P-P Rusthall
Meridian P-P Bearsted
Seven Acre & Sidcup 4-1 Sutton Ath
 
CHALLENGE TROPHY SECOND ROUND
Gravesham P-P Sheppey

 
SUNDAY NOVEMBER 8
 
FA CUP FIRST ROUND
Maidstone 0-1 Yeovil
 

MONDAY NOVEMBER 9
 
KENT SENIOR CUP FIRST ROUND
Thamesmead 1-2 Maidstone
 

TUESDAY NOVEMBER 10

JOHNSTONE'S PAINT TROPHY SOUTHERN AREA QUARTER-FINAL
Gillingham 1-1 Yeovil (Yeovil won 5-4 on pens)
 
VANARAMA NATIONAL LEAGUE
Barrow 1-3 Grimsby
Bromley 1-2 Boreham Wood
Cheltenham 5-0 Guiseley
Chester 3-1 Kidderminster
Dover 1-2 Eastleigh
Macclesfield 3-0 Altrincham
Welling 1-1 Forest Green
Woking 1-1 Braintree 
 
VANARAMA NATIONAL LEAGUE SOUTH
Oxford City 1-3 Havant
 
RYMAN LEAGUE DIVISION 1 NORTH
Cheshunt 2-0 Harlow
Heybridge 1-5 Brightlingsea
Phoenix Sports 0-1 Bury Town
Redbridge 0-1 Haringey
 
RYMAN LEAGUE DIVISION 1 SOUTH
Chatham 4-1 Guernsey
Chipstead 3-1 Whitstable
Herne Bay 1-0 Whyteleafe
Sittingbourne 1-2 Walton Casuals
Tooting 0-2 Three Bridges
Walton & Hersham 0-3 Folkestone
 
KENT SENIOR CUP SECOND ROUND
Tonbridge 1-0 Faversham
 
MACRON CHALLENGE CUP SECOND ROUND
Lordswood 3-4 Ashford aet
 
KENT INVICTA LEAGUE
Glebe 1-2 Phoenix Sports Res
 

WEDNESDAY NOVEMBER 10

VANARAMA NATIONAL LEAGUE
Aldershot 1 Lincoln City 2
 
RYMAN LEAGUE DIVISION 1 SOUTH
South Park 1 Ramsgate 3
 
SOUTHERN COUNTIES EAST
Canterbury 1 Rochester 2
 
MACRON CHALLENGE CUP SECOND ROUND
Cray Valley 2 Erith Town 0
 
KENT INVICTA LEAGUE
Bearsted 2 Rusthall 0
Meridian 2 Seven Acre & Sidcup 1
Close This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.Learn More