Share

Sunny spells

Sat

15°C | 8°C

Sunny spells

Sun

16°C | 10°C

Mostly sunny

Mon

18°C | 10°C

Home   Medway   News   Article

Medway Messenger Youth League results

11 February 2013

Don't miss GOAL! our three pages devoted to the latest Medway Messenger Youth League reports, pictures, results, fixtures and tables every week in Friday's Medway Messenger.Woodpecker HI under-11s v Sheerness East Youth under-11s

Under-9 League Cup: Chatham Riverside Rovers 0 Woodcoombe Youth 4, Sheerness East Youth 0 Real 60 Pumas 2.

Under-9 John Leeds Trophy: Real 60 Panthers 0 Thamesview Youth 13, Wigmore Youth Whippets 0 Thamesview Youth Rangers 11.

Under-9 Blue: Oak Athletic Youth 4 Pegasus 81 0, Rainham 84 Raiders 1 Woodcoombe Youth Utd 6, Rainham Eagles 1 Hempstead Valley Colts 4, Real 60 Lynx 0 Cuxton 91 1.

Under-9 Red: Bredhurst Juniors 2 New Road 1, Oak Athletic 1 Hempstead Valley 3, Real 60 Jaguars 3 Milton & Fulston Utd 0.

Under-9 White: New Ash Green 2 Thamesview Youth Rovers 3, Rainham 84 Rangers 0 Swallows 5, Fairview Rangers 11 Woodpecker HI 0.

Under-10 Blue: Cobham Colts 3 New Road Blue 2, Lordswood Youth Tigers 0 Woodpecker HI 2, Rainham 84 Warriors 0 Rainham Eagles 7, Thamesview Youth Rovers 0 New Ash Green 4, Wigmore Youth Wanderers 4 Strood 87 1.

Under-10 Red: Bredhurst Juniors Youth 0 Pegasus 81 Colts 8, Lordswood Youth 4 Woodpecker HI Rovers 0, Rainham 84 Titans 0 Rainham Eagles Utd 4, Rainham Kenilworth 2 Strood United Black 2, Real 60 Panthers 1 Woodcoombe Youth Utd 3, Wigmore Youth 1 Thamesview Youth 6.

Under-10 White: Bredhurst Juniors 1 New Road 4, Chatham Riverside 0 Strood United Red 9, Hempstead Valley 1 Fairview Rangers 4, Pegasus 81 Flyers 0 Oak Athletic 5, Thamesview Youth Rangers 2 Woodcoombe Youth 0.

Under-11 Division 1: Cuxton 91 3 Strood United 1, Pegasus 81 3 Wigmore Youth 6, Real 60 1 Lordswood Youth 8, Thamesview Youth 1 Bredhurst Juniors 0, Woodcoombe Youth 0 Rainham Eagles 5, Woodpecker HI 0 Sheerness East Youth 9.

Under-11 Division 2: Bredhurst Juniors Youth 1 Strood 87 0, New Road 3 Milton and Fulston United 2, Thamesview Youth Rangers 0 Hempstead Valley 3, Wigmore Youth Wanderers 6 Oak Athletic 4, Woodcoombe Youth Utd 1 Cobham Colts 2.

Under-12 Division 1: Bredhurst Juniors 5 Rainham Eagles 1, Rainham Kenilworth Athletic 3 Woodcoombe Youth 2.

Under-12 Division 2: Horsted Youth 1 Rainham Kenilworth 2, Oak Athletic 2 Pegasus 81 2, Wigmore Youth 6 Guru Nanak Youth 0, Real 60 1 Strood 87 3.

Under-12 Division 3: Hempstead Valley 3 Eagles 3, Thamesview Youth 6 Milton and Fulston United 1, Woodpecker HI Utd 0 Walderslade 0, Istead Utd Colts 9 Cobham Colts 4.

Under-13 League Cup: Sheerness East Youth 8 Lordswood Youth 1.

Under-13 Division 1: Hempstead Valley 3 Woodcoombe Youth 0, Strood 87 1 Cliffe Woods Colts 2, Rainham Eagles Utd 11 Milton & Fulston Utd 1.

Under-13 Division 2: Bredhurst Juniors Youth 2 Eagles 2, Istead United Colts 6 Horsted Youth 2, New Ash Green 2 Rainham Kenilworth 3, Oak Athletic 3 Meopham Colts 4, Thamesview Youth 0 Real 60 2.

Under-13 Division 3: Borstal 88 2 Black Lion Youth 3, Chatham Riverside 10 Rainham Eagles 0, Rainham 84 1 New Road 9, Rainham Kenilworth Athletic 6 Cobham Colts 2, Omega 1 Cuxton 91 8.


Keep up with our Medway Messenger Youth League updates on Facebook on www.facebook.com/MedwayMessengerYouthLeague


Under-14 Division 1: Cliffe Woods Colts 7 Thamesview Youth 1, Horsted Youth 1 Rainham Kenilworth 5, Lordswood Youth 2 Meopham Colts Black 1, Woodcoombe Youth 3 Rainham Kenilworth Athletic 2.

Under-14 Division 2: Cobham Colts 1 Oak Athletic 1, Istead United Colts Red 6 Real 60 1, Meopham Colts Red 1 Wigmore Youth 5, New Road Blue 2 Milton & Fulston United 0, Rainham Eagles 2 Istead United Colts White 12, Wigmore Youth Wanderers 7 Omega 92 4.

Under-15 Division 1: Thamesview Youth 2 Woodcoombe Youth 1 (and 2-2), Sheerness East Youth 3 Istead Utd Colts 1 (and 2-1), Horsted Youth 3 Rainham Eagles 0 (and 7-1), Eagles 4 Rainham Kenilworth 0 (and 1-1), Guru Nanak Youth 2 Oak Athletic 1 (and 4-1).

Under-15 Division 2: New Ash Green 1 Wigmore Youth 0 (and 2-0), Omega 92 0 Thamesview Youth Rangers 4 (and 0-6), Milton & Fulston Utd Zebras 0 Eagles Green 3 (and 0-6), Walderslade 2 Cuxton 91 2 (and 1-4), Swallows 2 Cliffe Woods Colts 2 (and 3-5), Iwade Herons 5 Sheerness East Dynamos 0 (and 5-0),

Under-16 Division 1: Anchorians 4 Real 60 2, Horsted Youth 5 Woodcoombe Youth 1, Rainham 84 4 Swallows 6, Sheerness East Youth 0 Hempstead Valley 0, Thamesview Youth 2 Bredhurst Juniors 7, Woodpecker H I 2 Omega 92 Spartans 0.

Under-16 Division 2: Bredhurst Juniors Youth 2 Oak Athletic 3, Cliffe Royals 4 Anchorians Utd 2, Eagles 1 Meopham Colts 3, Wigmore Youth 3 Chatham Riverside 1, Omega 0 Cobham Colts 2.

Under-18 Division 1: Meopham Colts Blacks 3 Anchorians 0, Wigmore Youth 4 Borstal 88 7.

Under-18 Division 2: Omega 92 1 Meopham Colts Red 4, Rainham 84 Royals 3 Wigmore Youth Athletic 2, Riverview United 4 Cliffe Woods Colts 2.

Under-18 Division 3: Eagles 5 Cuxton 91 1, Omega 1 Meopham Colts Red 4.

Click here for more news from Medway.

Click here for more news from around the county.