Home   Medway   Sport   Article

Football fixtures and results - Saturday September 2 to Wednesday September 6

By KentOnline reporter

SATURDAY SEPTEMBER 2

SKYBET LEAGUE 1
Blackpool 1-0 AFC Wimbledon
Bradford 3-1 Bristol Rovers
Bury 0-1 Scunthorpe
Doncaster 0-0 Peterborough
Gillingham 1-2 Shrewsbury
MK Dons 1-1 Oxford
Oldham 3-4 Charlton
Southend 0-0 Rochdale
Walsall 2-1 Plymouth

NATIONAL LEAGUE
Aldershot 1-0 Solihull Moors
Barrow 2-1 Boreham Wood
Dagenham 3-1 Gateshead
Ebbsfleet 2-2 Eastleigh
FC Halifax 2-1 AFC Fylde
Hartlepool 3-1 Maidstone
Leyton Orient 4-1 Guiseley
Macclesfield 1-3 Woking
Sutton 0-2 Maidenhead
Torquay 1-1 Chester
Tranmere 0-1 Dover
Wrexham 2-0 Bromley

NATIONAL LEAGUE SOUTH
Bath 1-1 Welling
Chelmsford 0-0 Bognor
East Thurrock 1-1 Wealdstone
Eastbourne 4-2 Chippenham
Hampton 2-2 Dartford
Hemel Hempstead 1-2 Truro
Hungerford 2-0 Concord
Oxford City 1-2 Braintree
St Albans 2-3 Gloucester
Weston 1-4 Havant
Whitehawk 2-2 Poole

FA CUP FIRST QUALIFYING ROUND
Banstead 0-4 Glebe
Crowborough 2-0 Sevenoaks
Erith Town 0-3 Burgess Hill
Faversham 3-1 Tonbridge
Folkestone 3-2 Greenwich
Haywards Heath 2-2 Tunbridge Wells
Herne Bay 3-1 Walton Casuals
Horsham 6-0 Ashford
Leatherhead 6-0 Cray Valley
Margate 3-1 East Grinstead
Phoenix Sports 2-0 Eastbourne Town
Ramsgate 3-3 Egham Town
Thamesmead 3-0 Lewes

BOSTIK SOUTH
Hythe 5-1 Guernsey
Sittingbourne 2-1 Whyteleafe

SOUTHERN COUNTIES EAST LEAGUE PREMIER DIVISION
Bearsted 1-2 Whitstable
Beckenham 1-2 AFC Croydon Ath
Chatham 2-1 Hollands & Blair
Croydon 2-0 Rochester
Deal 1-3 Lordswood
Rusthall 2-2 Canterbury
Sheppey 3-0 Corinthian

SOUTHERN COUNTIES EAST LEAGUE DIVISION 1Crockenhill 2-6 Lydd
Erith & Belvedere 2-3 Snodland
Fisher 2-1 Gravesham
Forest Hill 1-2 Punjab Utd
Holmesdale 4-2 Bridon Ropes
K Sports 2-4 SC Thamesmead
Meridian 4-3 Lewisham
Stansfeld 1-1 Sutton Ath

SUNDAY SEPTEMBER 3SKYBET LEAGUE 1
MONDAY SEPTEMBER 4

Portsmouth 0-1 Rotherham

SOUTHERN COUNTIES EAST LEAGUE DIVISION 1TUESDAY SEPTEMBER 5NATIONAL LEAGUE
Solihull Moors 2-0 Chester

Lewisham 1-1 Forest Hill

NATIONAL LEAGUE SOUTH
Bath 2-1 Oxford City
Bognor 1-2 Hungerford
Braintree 1-1 Welling
Chippenham 2-0 Gloucester
Eastbourne 3-1 Concord
Hampton 1-1 Chelmsford
Havant 1-2 Truro
Poole 2-4 Hemel Hempstead
Weston 5-1 Wealdstone
Whitehawk 0-4 Dartford

FA CUP FIRST QUALIFYING ROUND REPLAY
Egham 2-4 Ramsgate
Tunbridge Wells 3-0 Haywards Heath (aet)

KENT RELIANCE SENIOR CUP FIRST ROUND
Faversham 1-2 Sittingbourne
Hythe 1-1 Folkestone (Folkestone won 5-4 on pens)

BOSTIK SOUTH
VCD 3-2 Walton Casuals

VELOCITY TROPHY FIRST ROUND
Tonbridge 10-1 Herne Bay

SOUTHERN COUNTIES EAST LEAGUE PREMIER DIVISION
Corinthian 1-0 Chatham
Deal 2-1 Whitstable
Glebe 0-0 Sevenoaks
Sheppey 3-3 Lordswood

SOUTHERN COUNTIES EAST LEAGUE DIVISION 1WEDNESDAY SEPTEMBER 6

Erith & Belvedere 7-1 Crockenhill
Gravesham 1-2 Lydd

VELOCITY TROPHY FIRST ROUND
Thamesmead 4-3 Phoenix Sports

SOUTHERN COUNTIES EAST LEAGUE PREMIER DIVISIONCray Valley 2-3 Croydon
Erith Town 0-1 AFC Croydon Ath
Hollands & Blair 1-1 Canterbury
Rochester 1-3 Bearsted

SOUTHERN COUNTIES EAST LEAGUE DIVISION 1FC Elmstead 2-3 Fisher
Snodland 5-3 Sutton Ath

Close This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.Learn More