Home   Medway   Sport   Article

Football fixtures and results - Saturday September 9 to Wednesday September 13

By KentOnline reporter

SATURDAY SEPTEMBER 9

SKYBET LEAGUE 1
AFC Wimbledon 0-2 Portsmouth
Bristol Rovers 2-1 Walsall
Charlton 2-1 Southend
Fleetwood 2-2 Oldham
Northampton 1-0 Doncaster
Oxford 3-0 Gillingham
Peterborough 1-3 Bradford
Plymouth 0-1 MK Dons
Rochdale 0-3 Blackburn
Rotherham 3-2 Bury
Scunthorpe 0-0 Blackpool
Shrewsbury 1-0 Wigan

NATIONAL LEAGUE
AFC Fylde 2-2 Bromley
Aldershot 0-2 Dover
Boreham Wood 2-0 Leyton Orient
Chester 1-1 Ebbsfleet
FC Halifax 3-2 Maidenhead
Guiseley 0-0 Eastleigh
Hartlepool 1-0 Dagenham
Maidstone 3-1 Woking
Solihull Moors 0-1 Macclesfield
Sutton 1-1 Gateshead
Torquay 0-0 Wrexham
Tranmere 1-0 Barrow

NATIONAL LEAGUE SOUTH
Chelmsford 1-1 Weston
Concord 0-1 Bath
Dartford 3-0 Chippenham
Gloucester 0-1 Havant
Hemel Hempstead 4-3 Braintree
Hungerford 2-2 Hampton
Oxford City 3-3 East Thurrock
St Albans 2-2 Eastbourne
Truro 7-2 Whitehawk
Wealdstone 3-0 Bognor
Welling 2-0 Poole

BOSTIK PREMIER
Billericay 1-0 Leatherhead
Brightlingsea 2-1 Enfield Town
Dorking Wanderers 0-1 Dulwich
Folkestone 2-0 Staines
Harlow 2-1 Tonbridge
Harrow 2-2 Merstham
Kingstonian 3-2 Lowestoft
Leiston 3-1 Thurrock
Met Police 1-2 Hendon
Tooting 1-1 Needham Market
Wingate & Finchley 2-0 Burgess Hill
Worthing 0-5 Margate

BOSTIK SOUTH
Ashford 0-1 Molesey
Carshalton 2-1 Faversham
Cray Wanderers 0-0 Chipstead
East Grinstead 2-2 Greenwich
Herne Bay 4-0 VCD
Lewes 1-0 Hythe
Phoenix Sports 3-0 Hastings
Ramsgate 1-3 South Park
Walton Casuals 1-1 Horsham
Whyteleafe 2-0 Shoreham

FA VASE FIRST QUALIFYING ROUND
Arundel 0-4 Lordswood
Banstead Ath 1-2 Fisher
Beckenham 3-2 Lingfield
Bridon Ropes 2-0 Wick
Canterbury 4-3 Sutton Common
Chessington & Hook Utd 2-1 Lydd
Colliers Wood Utd 0-2 K Sports
East Preston 4-4 Forest Hill Park aet
FC Elmstead 1-5 Whitstable
Glebe 3-3 Deal aet
Gravesham 1-3 Cobham
Hollands & Blair w/o v Tooting & Mitcham Wanderers
Redhill 1-3 Chatham
Rochester 3-5 Lancing
St Francis Rangers 1-1 Erith Town aet
Sheppey 5-1 Loxwood
Snodland 0-3 Horsham YMCA

SOUTHERN COUNTIES EAST LEAGUE PREMIER DIVISION
Cray Valley 1-2 Tunbridge Wells
Croydon 2-2 Crowborough
Sevenoaks 2-0 Corinthian

SOUTHERN COUNTIES EAST LEAGUE DIVISION 1 Crockenhill 1-2 Kent Football Utd
SC Thamesmead 0-2 Punjab Utd

SUNDAY SEPTEMBER 10BOSTIK SOUTH
Guernsey 0-1 Corinthian Casuals
Thamesmead 2-2 Sittingbourne

FA VASE FIRST QUALIFYING ROUND
AFC Croydon Ath 2-1 Bearsted
Erith & Belvedere 4-2 Holmesdale aet
FC Deportivo Galicia 6-3 Lewisham aet
Stansfeld 4-0 Bedfont & Feltham

MONDAY SEPTEMBER 11

NATIONAL LEAGUE SOUTH
Chelmsford 1-2 East Thurrock
Gloucester 1-1 Hampton
Hungerford 1-2 Bath
Wealdstone 4-1 Poole

BOSTIK PREMIER
Kingstonian 1-2 Met Police

TUESDAY SEPTEMBER 12

SKYBET LEAGUE 1
AFC Wimbledon 1-1 Gillingham
Bristol Rovers 2-3 Oldham
Charlton 0-3 Wigan
Fleetwood 3-2 Bury
Northampton 3-1 Portsmouth
Oxford 2-2 Bradford
Peterborough 2-0 MK Dons
Plymouth 1-3 Blackpool
Rochdale 2-1 Doncaster
Rotherham 5-1 Walsall
Scunthorpe 0-1 Blackburn
Shrewsbury 1-0 Southend

NATIONAL LEAGUE
Barrow 0-0 Guiseley
Bromley 3-1 Torquay
Dagenham 1-2 Sutton
Dover 0-1 Boreham Wood
Eastleigh 0-1 Maidstone
Ebbsfleet 0-2 Aldershot
Gateshead 3-2 Chester
Leyton Orient 0-3 FC Halifax
Macclesfield 2-1 AFC Fylde
Maidenhead 1-0 Tranmere
Woking 2-1 Solihull Moors
Wrexham 0-0 Hartlepool

NATIONAL LEAGUE SOUTH
Concord 0-1 Braintree
Dartford 4-2 Eastbourne
Hemel Hempstead 3-1 Bognor
Oxford 3-3 Weston
St Albans 2-1 Havant
Truro 1-0 Chippenham
Welling 1-0 Whitehawk

BOSTIK PREMIER
Billericay 4-0 Brightlingsea
Burgess Hill 3-1 Tooting
Dorking Wanderers 4-2 Worthing
Dulwich 0-1 Hendon
Leiston 0-0 Harlow
Needham Market 0-2 Lowestoft
Staines 2-1 Harrow
Thurrock 2-2 Tonbridge
Wingate & Finchley 2-1 Enfield

BOSTIK SOUTH
Ashford 1-0 Ramsgate
Faversham 1-0 Sittingbourne
Horsham 1-2 Chipstead
Molesey 1-2 Corinthian Casuals
Shoreham 2-2 Lewes
South Park 2-2 Phoenix Sports
VCD 1-2 Hythe
Walton Casuals 3-0 East Grinstead
Whyteleafe 2-0 Guernsey

KENT RELIANCE SENIOR CUP SECOND ROUND
Folkestone 2-2 Greenwich (Folkestone won 5-4 on pens)
Herne Bay 1-3 Margate

FA VASE FIRST QUALIFYING ROUND REPLAYDeal 7-2 Glebe

SOUTHERN COUNTIES EAST LEAGUE PREMIER DIVISION
AFC Croydon Ath 2-1 Cray Valley
Chatham 0-0 Lordswood
Tunbridge Wells 1-0 Croydon

SOUTHERN COUNTIES EAST LEAGUE DIVISION 1Fisher 3-3 Holmesdale
Phoenix Sports Res 1-1 Meridian
Stansfeld 2-1 Erith & Belvedere
Sutton Ath 1-1 Gravesham

WEDNESDAY SEPTEMBER 13

FA VASE FIRST QUALIFYING ROUND REPLAYErith Town 2-0 St Francis Rangers
Forest Hill Park 1-0 East Preston

SOUTHERN COUNTIES EAST LEAGUE PREMIER DIVISIONCanterbury 0-1 Bearsted
Hollands & Blair 1-3 Sheppey

SOUTHERN COUNTIES EAST LEAGUE DIVISION 1Lydd 1-3 K Sports

Close This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.Learn More