Home   Medway   Sport   Article

Medway Messenger Youth League results (05/03/17)

By KentOnline reporter
Omega 92 and Woodpecker HI under-10s battle it out Picture: Steve Crispe
Omega 92 and Woodpecker HI under-10s battle it out Picture: Steve Crispe

Under-8 Trophy Event last 16: Strood United Tigers 5 New Ash Green 3, Cuxton 91 Tigers 1 Real 60 Wildcats 3, Thamesview 7 Thamesview United 0, Strood United Lions 1 Hempstead Valley Hammers 11, Woodcoombe Youth 0 Rainham 84 Lions 5.

Under-9 Trophy Event, semi-finals: Hempstead Valley Colts 0 Woodcoombe Youth 4, Cuxton 91 Dynamos 0 Omega 92 4.

Under-10 Trophy Event, semi-finals: Strood United Saints 0 Woodcoombe Youth 4.

Under-11 Trophy Event, last 16: Wigmore Youth 6 Pegasus 81 Flyers 0, Cuxton 91 United 9 New Ash Green 0.

Under-12 Division 1: Pegasus 81 Flyers 4 Lordswood Youth 0, Sheerness East Youth 1 Hempstead Valley 3, Meopham Colts 2 Fairview Rangers 1, Wigmore Youth 4 Cuxton 91 Orange 1, Iwade Herons 0 Woodcoombe Youth 3, Thamesview 1 Wigmore Youth Wanderers 3.

Under-12 Division 2: Cuxton 91 Blue 0 Real 60 Tigers 2, Cliffe Woods Colts 2 Woodpecker HI 1, Pegasus 81 Colts 5 Bredhurst Juniors 6, Strood 87 2 Thamesview Rangers 4, Milton & Fulston United 7 Milton & Fulston United Zebras 0.

Under-13 Division 1: Pegasus 81 1 Cuxton 91 2, Rainham Eagles 2 Rainham Kenilworth Colts 7, Woodpecker HI 0 Milton & Fulston United 3, Wigmore Youth 4 Real 60 Panthers 1, Rainham Eagles 0 Wigmore Youth 7, Rainham Kenilworth 3 Cuxton 91 2.

Under-13 Division 2: Milton & Fulston United Zebras 3 Rainham 84 4, Eagles 9 Cliffe Woods Colts 0, Chatham Riverside Rangers 2 Chatham Riverside Rovers 3, Black Lion Youth 4 Hempstead Valley Colts 0.

Thamesview (red) and Wigmore Youth Wanderers under-12s contest the points in Under-12 Division 1 Picture: Steve Crispe
Thamesview (red) and Wigmore Youth Wanderers under-12s contest the points in Under-12 Division 1 Picture: Steve Crispe

Under-14 Division 1: Woodpecker HI United 2 Bredhurst Juniors 0.

Under-14 Division 2: Wigmore Youth 4 Woodpecker HI Rovers 3, Thamesview United 4 Horsted Youth 3, Strood 87 1 Eagles 2, Rainham Eagles 2 Pegasus 81 Flyers 0.

Under-15 Division 1: Strood 87 Rangers 2 Strood 87 5, Lordswood Youth 6 Wigmore Youth 5.

Under-15 Division 2: Real 60 2 Cobham Colts 1, Thamesview 1 Meopham Colts Red 1, Bredhurst Juniors Youth 0 Woodpecker HI 10.

Under-16 Division 1: Hempstead Valley 1 Lordswood Youth 0, Eagles 3 Hempstead Valley Colts 4, Rainham Kenilworth 0 Cobham Colts 0, Woodpecker HI United 1 Meopham Colts 4.

Under-16 Division 2: Real 60 0 Omega 92 3, Wigmore Youth 3 Milton & Fulston United 4.

Under-18 Division 1: Milton & Fulston United 2 Real 60 3, Cliffe Woods Colts Athletic 5 Wigmore Youth 1, Rainham Kenilworth Athletic 3 Eagles 0.

Under-18 Division 2: Cuxton 91 1 Meopham Colts 3, Cliffe Woods Colts 1 Rainham Kenilworth United 4, Rainham Eagles 3 Anchorians 2, Woodcoombe Youth 2 Lordswood Youth 0.

Meopham Colts on the stretch against Cuxton 91 in Under-18 Division 2 Picture: Steve Crispe
Meopham Colts on the stretch against Cuxton 91 in Under-18 Division 2 Picture: Steve Crispe
Close This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.Learn More