Home   Medway   Sport   Article

Medway Messenger Youth League results (02/04/17)

By KentOnline reporter
Eagles under-13s win a header against Chatham Riverside Picture: Steve Crispe

Under-12 Division 1: Pegasus 81 Flyers 1 Hempstead Valley 3, Sheerness East Youth 2 Fairview Rangers 1, Wigmore Youth 0 Woodcoombe Youth 4, Thamesview 1 Cuxton 91 Orange 3, Cuxton 91 Orange 6 Thamesview 1, Fairview Rangers 0 Sheerness East Youth 1.

Under-12 Division 2: Cuxton 91 Blue 0 Woodpecker HI 3, Cliffe Woods Colts 4 Chatham Riverside 2, Real 60 Tigers 4 Thamesview Rangers .0

Under-13 Division 1: Real 60 Panthers 0 Milton & Fulston United 1, Pegasus 81 2 Wigmore Youth 2, Rainham Kenilworth 6 Rainham Kenilworth Colts 1, Rainham Eagles 0 Sheerness East Youth 11.

Under-13 Division 2: Chatham Riverside Rangers 1 Eagles 4, Milton & Fulston United Zebras 5 Black Lion Youth 2, Wigmore Youth Whippets 0 Rainham 84 2, Anchorians 0 Chatham Riverside Rovers 7.

Under-14 Division 1: Woodpecker HI United 6 Meopham Colts 1, New Ash Green 1 Lordswood Youth 10, Chatham Riverside 1 Thamesview 2, Hempstead Valley 0 Woodcoombe Youth 7, Walderslade 5 Bredhurst Juniors 2, Chatham Riverside 2 Lordswood Youth 2.

Under-14 Division 2: Anchorians 2 Rainham Eagles 1, Wigmore Youth 2 Pegasus 81 Colts 4, Pegasus 81 Flyers 2 Eagles 3, Thamesview United 6 Strood 87 2, Woodpecker HI Rovers 8 Bredhurst Juniors Youth 0.

Under-18 sides Bredhurst Juniors (blue and white) and Rainham Kenilworth United go head-to-head in the John Leeds Trophy final Picture: Ruth Cuerden

Under-15 Division 1: Strood 87 2 Bredhurst Juniors 0, Wigmore Youth 3 Woodcoombe Youth 3.

Under-15 Division 2: Anchorians 6 Anchorians United 1.

Under-16 Division 1: Lordswood Youth 2 Eagles 3, Meopham Colts 4 Hempstead Valley Colts 0, Woodcoombe Youth 5 Woodpecker HI United 2, Cobham Colts 2 Rainham Kenilworth 3.

Under-16 Division 2: Riverview United 1 Pegasus 81 3.

Under-18 League Cup final: Bredhurst Juniors 1 Rainham Kenilworth United 1 (Rainham Kenilworth United won 3-1 AET).

Under-18 John Leeds final: Woodcoombe Youth 1 Eagles 2.

Under-18 Division 2: Lordswood Youth 3 Cliffe Woods Colts 3.

Eagles under-18s (green) get to the ball ahead of Woodcoombe Youth in the John Leeds Trophy final Picture: Ruth Cuerden
Close This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.Learn More