Home   Medway   Sport   Article

Medway Messenger Youth League results (21/01/18)

By KentOnline reporter

KFU Woodpecker and New Road under-9s battle it out Picture Steve Crispe

KFU Woodpecker and New Road under-9s battle it out Picture: Steve Crispe

Under-7 Division Saturn: Iwade Herons Athletic 6 Strood United 1.

Under-7 Division Neptune: Thamesview Rangers 2 Medway United East 12, Woodcoombe Youth 3 Wigmore Youth 5.

Under-7 Division Venus: Lordswood 1 Thamesview 5.

Under-8 Division Africa: Cuxton 91 Eagles 2 New Ash Green Grasshoppers 10.

Under-8 Division America: Hempstead Valley Lions 0 Sheerness East Youth 2, Real 60 Lions 5 Medway United 0.

Under-8 Division Arctic: Strood United 0 Iwade Herons Colts 10, Real 60 Jaguars 2 Pegasus 81 Colts 3.

Under-8 Division Asia: Sheeress East Rangers 0 Iwade Herons Rovers 12, Woodcoombe Youth United 2 KFU Woodpecker United 4.

Under-8 Division Atlantic: Wigmore 8 Rainham 84 1, Thamesview Rangers 0 Bredhurst Juniors Youth 1.

Under-8 Division Europe: Real 60 Panthers 0 Cuxton 91 Scorpions 11, New Road Giants 6 Lordswood Youth 3.

Under-8 Division Pacific: Strood 87 Vipers 8 Bredhurst Juniors 1, Rainham Eagles 0 Wigmore Whippets 18.

Under-9 Division Earth: Rainham 84 2 Hempstead Valley Heats 6.
Jupiter: Sheerness East 7 Anchorians Kodiaks 5.

Under-9 Division Mars: Wigmore 7 Anchorians Panthers 1, Horsted 1 Real 60 Wildcats 8.

Under-9 Division Moon: Pegasus 81 1 Hempstead Valley Hammers 3, KFU Woodpecker 2 New Road 3.

Strood 87 (yellow) and Milton Fulston United battle for victory in Under-12 Division 2 Picture Phil Lee

Strood 87 (yellow) and Milton & Fulston United battle for victory in Under-12 Division 2 Picture: Phil Lee

Under-9 Division Neptune: Woodcoombe 2 Cliffe Woods Colts 1.

Under-9 Division Pluto: Thamesview 9 Lordswood 4, Medway United 7 Strood United 0.

Under-9 Division Saturn: Strood 87 2 Bredhurst Juniors 4, Hempstead Valley Colts 10 Omega 92 1.

Under-9 Division Venus: Thamesview Rangers 0 Hempstead Valley 2.

Under-10 Division Jupiter: Wigmore Youth 3 Bredhurst Juniors 4.

Under-10 Division Mars: Iwade Herons Colts 1 Omega 92 Spartans 2.

Under-10 Division Pluto: New Road Giants 0 Cuxton 91 Dynamos 15.

Under-10 Division Saturn: New Road 1 Anchorians Arrows 0, Bredhurst Juniors 4 Omega 92 Olympians 1.

Under-10 Division Venus: Sheerness East 1 Cliffe Woods Colts 4.

Under-11 Division Earth: Medway United East 12 Hempstead Valley 1. Colts

Under-11 Division Pluto: Cliffe Woods Colts 2 Strood United 0.

Under-11 Division Saturn: Real 60 Tigers 2 Cuxton 91 Falcons 1, Rainham Kenilworth 3 Woodcoombe Youth 4.

Under-11 Division Venus: KFU Woodpecker 1 Cobham Colts Blue 6.

Under-12 John Leeds, first round: New Road 18 Pegasus 81 Mustangs 0.

Under-12 Division 1: KFU Woodpecker 5 New Ash Green 0, Cuxton 91 United 3 Cobham Colts 3, Strood United 4 Real 60 Toms 1, Real 60 Lions 6 Chatham Riverside 2.

KFU Woodpecker under-9s try their luck against New Road Picture Steve Crispe

KFU Woodpecker under-9s try their luck against New Road Picture: Steve Crispe

Under-12 Division 2: Hempstead Valley Rangers 1 Pegasus 81 Flyers 4, Milton & Fulston United 2 Strood 87 1, Anchorians 2 Rainham 84 Devils 2, Anchorians Panthers 1 Northfleet Eagles Red 6, Lordswood 1 Hempstead Valley 7.

Under-12 Division 3: Medway Rovers 0 Meopham Colts Red 13, Rainham 84 Warriors 3 Anchorians Jaguars 2, Pegasus 81 Colts 3 Iwade Herons 1.

Under-13 Division 1: Wigmore 5 Punjab United 2, Milton & Fulston United 0 Hempstead Valley 5, Wigmore Wanderers 3 Cliffe Woods Colts 1.

Under-13 Division 2: Real 60 Pumas 3 Northfleet Eagles 0, Strood 87 4 Anchorians Lions 2.

Under-14 Division 1: Thamesview 1 Wigmore 1, Milton & Fulston United 2 Rainham Kenilworth 0.

Under-14 Division 2: Wigmore Youth Whippets 16 Rainham Eagles 2, Chatham Riverside Rovers 0 Real 60 Panthers 14.

Under-14 Division 3: New Road 12 Meopham Colts 0, Hempstead Valley 3 Chatham Riverside Rangers 3, Cliffe Woods Colts 1 Anchorians 11.

Under-15 Division 1: Walderslade 2 Thamesview 6.

Under-16 Division 1: Woodcoombe 3 Real 60 1.

Under-16 Division 2: Bredhurst Juniors 4 Anchorians 1, New Road 1 Thamesview 2, Eagles White 0 Cobham Colts 5.

Under-18 Division 1: Wigmore 1 Woodcoombe United 0, Woodcoombe 3 Eagles 1, Rochester City 4 Rainham Kenilworth United 2.

Under-18 Division 2: Eagles White 0 Cuxton 91 5, Pegasus 81 1 Milton & Fulston United 2.

Milton Fulston United under-12s in possession against Strood 87 Picture Phil Lee

Milton & Fulston United under-12s in possession against Strood 87 Picture: Phil Lee

Join the debate...
Comments |

Don't have an account? Please Register first!

The KM Group does not moderate comments. Please click here for our house rules.

People who post abusive comments about other users or those featured in articles will be banned.

Thank you. Your comment has been received and will appear on the site shortly.

 

Terms of Comments
We do not actively moderate, monitor or edit contributions to the reader comments but we may intervene and take such action as we think necessary, please click here for our house rules. If you have any concerns over the contents on our site, please either register those concerns using the report abuse button, contact us here, email multimediadesk@thekmgroup.co.uk or call 01634 227989.

Close This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.Learn More