Home   Maidstone   Sport   Article

Football fixtures and results - Saturday October 5 to Wednesday October 9

SATURDAY OCTOBER 5

LEAGUE 1

Accrington 2-2 Oxford
AFC Wimbledon 3-2 Rochdale
Doncaster 1-2 Portsmouth
Fleetwood 0-1 Ipswich
Gillingham 3-1 Southend
Lincoln 2-0 Sunderland
MK Dons 0-3 Burton
Rotherham 4-0 Coventry
Tranmere 0-1 Shrewsbury
Wycombe 3-3 Peterborough

NATIONAL LEAGUE

Boreham Wood 1-0 Solihull Moors
Bromley 1-2 Barrow
Chesterfield 1-2 Eastleigh
Chorley 0-0 Aldershot
Dagenham 1-1 Barnet
Dover 2-2 Notts County
Harrogate 2-0 Ebbsfleet
Hartlepool 2-1 Yeovil
Maidenhead 0-1 FC Halifax
Sutton 0-0 Stockport
Torquay 2-1 AFC Fylde
Woking 1-1 Wrexham

FA CUP THIRD QUALIFYING ROUND

Blackfield & Langley 1-4 Dartford
Haringey 1-0 Cray Wanderers
Maidstone 2-1 Hitchin
Salisbury 2-4 Margate
Welling 4-1 Tavistock

ISTHMIAN LEAGUE PREMIER DIVISION

Folkestone 3-2 Brightlingsea
Horsham 1-0 Hornchurch
Leatherhead 3-0 Cheshunt
Worthing 2-3 East Thurrock

ISTHMIAN LEAGUE SOUTH EAST

Ashford 1-2 Cray Valley
Faversham 2-1 Whitehawk
Hastings 3-1 Sevenoaks
Hythe 2-0 Haywards Heath
Phoenix Sports 3-2 Burgess Hill
Ramsgate 2-0 East Grinstead
Whitstable 2-0 Three Bridges

SOUTHERN COUNTIES EAST PREMIER DIVISION

AFC Croydon 0-1 Welling Town
Bearsted 3-4 Glebe
Chatham 0-0 Fisher
Crowborough 2-1 Erith & Belvedere
Deal 3-2 Greenwich
Erith Town 5-0 K Sports
Lordswood 0-3 Corinthian
Punjab Utd 1-1 Canterbury
Sheppey 3-3 Hollands & Blair
Tunbridge Wells 1-2 Beckenham

SOUTHERN COUNTIES EAST DIVISION 1

FC Elmstead 1-1 Rochester
Forest Hill 1-3 Rusthall
Greenways 2-3 Lydd
Kent Football Utd 1-4 Croydon
Meridian 0-2 Lewisham
SC Thamesmead 5-2 Bridon Ropes
Snodland 2-2 Holmesdale
Stansfeld 3-3 Sutton Ath

SUNDAY OCTOBER 6

ISTHMIAN LEAGUE SOUTH EAST

Guernsey 3-1 VCD

MONDAY OCTOBER 7

LEAGUE 1

Bolton 0-0 Blackpool

TUESDAY OCTOBER 8

EFL TROPHY SOUTHERN GROUP A

Colchester 1-1 Tottenham u21s (Tottenham won 6-5 on pens)
Ipswich 4-0 Gillingham

NATIONAL LEAGUE

AFC Fylde 1-2 Chesterfield
Aldershot 4-0 Dover
Barnet 1-2 Bromley
Barrow 3-1 Boreham Wood
Eastleigh 2-1 Maidenhead
Ebbsfleet 2-4 Torquay
FC Halifax 0-0 Chorley
Notts County 2-0 Dagenham
Solihull Moors 2-0 Sutton
Wrexham 1-1 Harrogate
Yeovil 3-1 Woking

ISTHMIAN LEAGUE PREMIER DIVISION

Horsham 2-2 Carshalton
Margate P-P Leatherhead

VELOCITY TROPHY

Ashford 2-1 Hythe
Cray Valley 0-1 Sevenoaks
Ramsgate P-P Herne Bay

SOUTHERN COUNTIES EAST PREMIER DIVISION

AFC Croydon 1-6 Beckenham

WEDNESDAY OCTOBER 9

NATIONAL LEAGUE

Stockport 2-1 Hartlepool

SOUTHERN COUNTIES EAST DIVISION 1

Kennington 3-1 Snodland


More by this author


Close This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.Learn More