Home   Maidstone   Sport   Article

Football fixtures and results: Saturday October 2 to Wednesday October 6


More news, no ads

LEARN MORE

SATURDAY OCTOBER 2

League 1

Accrington 2-1 Ipswich
AFC Wimbledon 1-1 Burton
Bolton 2-1 Shrewsbury
Cheltenham 0-2 Rotherham
Crewe 2-2 Cambridge
Doncaster 2-1 MK Dons
Fleetwood 1-2 Charlton
Gillingham 0-2 Wigan
Lincoln 2-2 Plymouth
Portsmouth 4-0 Sunderland
Sheffield Wednesday 1-2 Oxford
Wycombe 4-3 Morecambe

FA Cup third qualifying round

Aylesbury United 0-1 Ebbsfleet
Folkestone 1-0 Gloucester
Maidstone 1-3 Dartford

National League

Aldershot v Wrexham - abandoned
Barnet 0-0 FC Halifax
Dagenham 2-3 Altrincham
Eastleigh 1-1 Boreham Wood
Grimsby 6-0 Dover
Maidenhead 2-3 King's Lynn
Notts County 1-4 Woking
Solihull Moors 2-0 Southend
Torquay 5-0 Wealdstone
Weymouth 1-2 Stockport

National League South

Oxford City 3-0 Welling
Tonbridge 2-3 Concord

Isthmian Premier

Brightlingsea 0-5 Bognor
Carshalton 1-3 Cray Wanderers
Leatherhead 0-0 Haringey
Potters Bar v Kingstonian - abandoned

Isthmian South East

Ashford 0-0 Three Bridges
Burgess Hill P-P Faversham
Chichester 1-1 Sittingbourne
East Grinstead v Herne Bay - abandoned
Lancing 2-1 Sevenoaks
Phoenix Sports 2-5 Haywards Heath
Ramsgate 1-2 VCD
Whitstable 3-4 Cray Valley

Southern Counties East Premier Division

Bearsted 2-2 Erith & Belvedere
Canterbury 2-2 Erith Town
Deal 3-0 Glebe
Fisher 0-1 Chatham
Hollands & Blair 4-1 Crowborough
Holmesdale 3-0 Lordswood
K Sports 3-2 Tower Hamlets
Rusthall 3-5 Kennington
Tunbridge Wells P-P Punjab United
Welling Town 2-3 Sheppey

Southern Counties East Division 1

Chessington & Hook 2-2 Staplehurst
Croydon 4-1 Larkfield & New Hythe
Forest Hill 0-2 Bridon Ropes
Lydd P-P Greenways
Meridian 1-4 Tooting Bec
Rochester P-P Westside
SC Thamesmead 3-3 Faversham Strike Force
Snodland 1-0 FC Elmstead
Stansfeld 2-0 Lewisham
Sutton Athletic 4-3 Kent Football United

MONDAY OCTOBER 4

Southern Counties East Division 1

SC Thamesmead 4-1 Meridian

TUESDAY OCTOBER 5

EFL Trophy Group A

Gillingham 0-2 Ipswich

National League

Altrincham 2-3 Grimsby
Boreham Wood 2-0 Torquay
Bromley 3-0 Weymouth
Dover 1-2 Aldershot
FC Halifax 3-2 Notts County
King's Lynn 1-1 Barnet
Southend 1-0 Eastleigh
Wealdstone 0-0 Solihull Moors
Woking 1-0 Dagenham
Wrexham 1-1 Chesterfield
Yeovil 0-0 Maidenhead

Isthmian Premier

Bognor 3-2 Leatherhead
Corinthian Casuals P-P Margate
Enfield Town 2-0 Kingstonian
Hornchurch P-P Worthing

Isthmian South East

Cray Valley 1-0 Phoenix Sports
Three Bridges 1-0 Chichester
VCD 2-0 Burgess Hill

Southern Counties East Premier Division

Crowborough 1-4 Erith & Belvedere
Deal 3-0 K Sports
Glebe 5-1 Rusthall
Kennington 3-3 Hollands & Blair
Lordswood 1-5 Chatham
Punjab United 5-4 Tower Hamlets
Tunbridge Wells 5-2 Bearsted
Welling Town 0-2 Erith Town

Southern Counties East Division 1

Larkfield & New Hythe 5-1 Lydd
Tooting Bec 2-1 Chessington & Hook

WEDNESDAY OCTOBER 6

Southern Counties East Premier Division

Canterbury 1-7 Sheppey

Southern Counties East Division 1

Bridon Ropes 1-3 Stansfeld
Croydon 1-2 Forest Hill
FC Elmstead 1-2 Kent Football United
Faversham Strike Force 0-5 Snodland
Staplehurst 2-1 Rochester

Close This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.Learn More