Home   Maidstone   Sport   Article

Football fixtures and results: Friday October 22 to Wednesday October 27


More news, no ads

LEARN MORE

FRIDAY OCTOBER 22

FA Vase First Round

Southall 3-0 Erith & Belvedere

SATURDAY OCTOBER 23

League 1

Accrington 2-2 Portsmouth
AFC Wimbledon 0-2 Wigan
Bolton 2-2 Gillingham
Burton 1-3 Oxford
Doncaster 3-2 Cheltenham
Ipswich 2-1 Fleetwood
MK Dons 0-3 Rotherham
Morecambe 1-1 Plymouth
Sheffield Wednesday 1-1 Lincoln
Shrewsbury 4-1 Cambridge
Sunderland 0-1 Charlton
Wycombe 2-1 Crewe

National League

Aldershot 2-3 Bromley
Barnet 0-3 Wrexham
Chesterfield 2-1 Boreham Wood
Dagenham 3-0 Southend
Eastleigh 2-1 Altrincham
Grimsby 2-0 Yeovil
Maidenhead 3-2 Woking
Notts County 2-1 Stockport
Solihull Moors 1-0 FC Halifax
Torquay 2-0 King's Lynn
Weymouth 1-1 Wealdstone

National League South

Bath 0-2 St Albans
Billericay 0-1 Tonbridge
Braintree 1-2 Dulwich
Concord 1-4 Hungerford
Eastbourne 0-1 Ebbsfleet
Hampton 0-0 Chippenham
Havant 1-2 Slough
Hemel Hempstead 1-1 Welling
Maidstone 0-2 Dorking Wanderers
Oxford City 1-1 Chelmsford

Isthmian Premier

Bowers 0-0 Bognor
Cheshunt 4-0 Cray Wanderers
Corinthian Casuals 1-0 Hornchurch
East Thurrock 0-8 Enfield Town
Folkestone 5-1 Kingstonian
Haringey 1-1 Carshalton
Horsham 1-1 Bishop's Stortford
Leatherhead 2-3 Merstham
Margate 2-1 Brightlingsea
Wingate & Finchley 0-2 Potters Bar
Worthing 5-4 Lewes

Isthmian South East

Ashford 2-0 Whitstable
Burgess Hill 3-2 Sevenoaks
Chichester 1-1 Hythe
Corinthian 2-1 Ramsgate
East Grinstead 1-1 Lancing
Faversham 1-0 Whitehawk
Herne Bay 3-0 VCD
Phoenix Sports 2-4 Hastings
Sittingbourne 0-6 Cray Valley
Three Bridges 1-6 Haywards Heath

FA Vase First Round

Chatham 6-0 Alresford Town
Crawley Down Gatwick 3-2 Lordswood
Deal 4-0 Kennington
Fisher 1-2 Badshot Lea
Frimley Green 2-1 Rochester
Harefield United 3-0 Kent Football United
Hilltop 2-3 Tunbridge Wells
Holmer Green 1-3 Glebe
Holmesdale 1-1 Athletic Newham (Athletic Newman won 6-5 on pens)
Milton United 2-1 Bridon Ropes
Pagham 1-1 Snodland (Pagham won 4-2 on pens)
Sheppey 4-0 Forest Hill
Stansfeld 3-1 Staplehurst

Southern Counties East Premier Division

Bearsted 0-3 Erith Town
Crowborough 4-1 Canterbury
Welling Town 1-0 Hollands & Blair

Southern Counties East Division 1

Chessington & Hook 1-2 Lydd
Faversham Strike Force 2-4 Lewisham
Greenways 3-3 Larkfield & New Hythe
Sutton Athletic 3-2 Croydon
Westside 1-5 FC Elmstead

MONDAY OCTOBER 25

National League South

Chelmsford 0-0 Dartford

TUESDAY OCTOBER 26

League 1

Doncaster 1-1 Cambridge
Wigan 1-2 Lincoln

EFL Trophy Group A

Gillingham 0-2 West Ham U21s

FA Cup Fourth Qualifying Round replay

Yate Town 1-0 Dover

National League

Aldershot 0-2 Weymouth
Altrincham 1-2 Solihull Moors
Chesterfield 1-0 Eastleigh
FC Halifax 1-0 Dagenham
King's Lynn 0-1 Boreham Wood
Maidenhead 3-2 Wrexham
Notts County 1-1 Bromley
Stockport 1-2 Barnet
Wealdstone 1-0 Grimsby
Yeovil 2-0 Woking

National League South

Chippenham 1-2 Hemel Hempstead
Dorking Wanderers 4-3 Eastbourne
Dulwich 0-0 Maidstone
Ebbsfleet 2-0 Braintree
Hungerford 1-1 Havant
Slough 2-0 Bath
St Albans 4-1 Billericay
Welling 2-3 Hampton

Isthmian Premier

Bognor 2-4 Folkestone
Corinthian Casuals 0-2 Bishop's Stortford
Margate 2-0 East Thurrock
Worthing 2-1 Merstham

Isthmian South East

Corinthian 0-4 Whitehawk
Cray Valley 4-0 Hythe
East Grinstead 0-0 Herne Bay
Hastings 1-3 Ashford
Lancing 1-1 Faversham

Southern Counties East Premier Division

Bearsted 2-2 Deal
Hollands & Blair 0-1 Chatham
Sheppey 2-1 Kennington

Southern Counties East Division 1

Stansfeld 1-0 SC Thamesmead

WEDNESDAY OCTOBER 27

Isthmian Premier

Kingstonian 1-0 Horsham

Read more: All the latest sports news in Kent

Close This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.Learn More