Home   Maidstone   Sport   Article

Football fixtures and results - Saturday November 3 to Wednesday November 7

SATURDAY NOVEMBER 3

SKYBET LEAGUE 1

AFC Wimbledon 1-2 Shrewsbury
Barnsley 1-0 Southend
Blackpool 0-3 Bristol Rovers
Bradford 0-1 Portsmouth
Charlton 2-0 Doncaster
Coventry 1-1 Accrington
Gillingham 3-0 Fleetwood
Plymouth 0-2 Sunderland
Rochdale 0-0 Luton
Scunthorpe 3-3 Oxford
Walsall 1-3 Burton
Wycombe 1-0 Peterborough

VANARAMA NATIONAL LEAGUE

AFC Fylde 1-3 Leyton Orient
Aldershot 1-0 Braintree
Barnet 0-2 Maidstone
Bromley 4-0 Hartlepool
Dover 2-0 Maidenhead
Eastleigh 1-1 Salford
Ebbsfleet 1-0 Barrow
Harrogate 1-1 Chesterfield
Havant 2-1 FC Halifax
Solihull Moors 0-0 Boreham Wood
Sutton 1-0 Dagenham
Wrexham 3-1 Gateshead

VANARAMA NATIONAL LEAGUE SOUTH

Bath 0-1 Hemel Hempstead
Chelmsford 3-2 Eastbourne
Chippenham 2-2 Woking
Dulwich 1-0 St Albans
East Thurrock 2-2 Truro
Gloucester 1-2 Dartford
Hampton 2-4 Oxford City
Hungerford 0-1 Weston
Slough 1-0 Concord
Torquay 2-2 Billericay
Welling 1-1 Wealdstone

BOSTIK PREMIER

Bishop’s Stortford 1-0 AFC Hornchurch
Brightlingsea 0-2 Carshalton
Dorking Wanderers 2-0 Corinthian Casuals
Enfield Town 2-2 Haringey
Harlow 1-4 Merstham
Kingstonian 2-1 Lewes
Leatherhead 2-2 Bognor
Margate 2-3 Burgess Hill
Potters Bar 4-0 Wingate & Finchley
Tonbridge 2-0 Whitehawk
Worthing 3-2 Folkestone

BOSTIK SOUTH EAST

Ashford 2-3 Horsham
Faversham 2-1 Guernsey
Greenwich 0-1 Sevenoaks
Hastings 2-1 Three Bridges
Haywards Heath 0-1 Cray Wanderers
Herne Bay 1-7 VCD
Hythe 3-2 Sittingbourne
Phoenix Sports 1-1 Ramsgate
Whitstable 0-2 Whyteleafe

FA VASE SECOND ROUND

Abbey Rangers 5-0 Lordswood
AFC Croydon 1-2 AFC Uckfield
Bearsted 1-0 Newhaven
Corinthian 2-4 Canterbury
Crowborough 0-4 Eastbourne Town
Southall 1-0 Chatham
Spelthorne Sports 1-2 Sheppey

SOUTHERN COUNTIES EAST LEAGUE PREMIER DIVISION

Fisher 1-0 Hollands & Blair
K Sports 0-3 Glebe
Punjab Utd 0-0 Deal
Rusthall 0-2 Beckenham

SOUTHERN COUNTIES EAST LEAGUE DIVISION 1

Bridon Ropes 2-1 Phoenix Sports Res
Holmesdale 0-3 Welling Town
Kent Football Utd 1-3 Lydd
Lewisham 1-2 Kennington
Rochester 3-1 FC Elmstead
Snodland 0-3 Forest Hill
SC Thamesmead 6-2 Greenways
Sutton Ath 3-0 Meridian

SUNDAY NOVEMBER 4

FA VASE SECOND ROUND

Badshot Lea 0-7 Cray Valley
Kensington Borough 0-3 Erith Town

MONDAY NOVMEBER 5

VANARAMA NATIONAL LEAGUE SOUTH

Chelmsford 1-0 Chippenham

TUESDAY NOVEMBER 6

SKYBET LEAGUE 1

Gillingham 0-1 Blackpool
Walsall 0-2 Charlton

VANARAMA NATIONAL LEAGUE SOUTH

Dulwich 3-3 Weston

BOSTIK PREMIER

Dorking Wanderers 4-1 Potters Bar

SOUTHERN COUNTIES EAST LEAGUE CHALLENGE CUP SECOND ROUND

FC Elmstead 3-1 Erith & Belvedere
K Sports 0-1 Canterbury

WEDNESDAY NOVEMBER 7

BOSTIK PREMIER

Kingstonian v Tonbridge

SOUTHERN COUNTIES EAST LEAGUE PREMIER DIVISION

Rusthall v Cray Valley

SOUTHERN COUNTIES EAST LEAGUE CHALLENGE CUP SECOND ROUND

Forest Hill v Bridon Ropes
Welling Town v Glebe


More by this author


Close This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.Learn More