Home   Medway   Sport   Article

Football fixtures and results - Friday March 8 to Wednesday March 13

ByMatthew Panting

FRIDAY MARCH 8

SKYBET LEAGUE 1

Coventry 1-2 Burton

SATURDAY MARCH 9

SKYBET LEAGUE 1

AFC Wimbledon 2-0 Doncaster
Barnsley 2-0 Accrington
Blackpool 2-2 Southend
Bradford 3-1 Peterborough
Charlton 2-1 Portsmouth
Gillingham 1-0 Oxford
Plymouth 0-0 Luton
Rochdale 2-1 Shrewsbury
Scunthorpe 0-1 Bristol Rovers
Walsall 2-0 Fleetwood
Wycombe 1-1 Sunderland

VANARAMA NATIONAL LEAGUE

Barrow 2-1 Aldershot
Boreham Wood 1-1 AFC Fylde
Braintree 0-4 Harrogate
Chesterfield 2-3 Eastleigh
Dagenham 3-0 Bromley
FC Halifax P-P Ebbsfleet
Gateshead 2-1 Barnet
Hartlepool 3-2 Dover
Leyton Orient 1-0 Wrexham
Maidenhead 1-0 Sutton
Maidstone 2-0 Havant
Salford 2-0 Solihull Moors

VANARAMA NATIONAL LEAGUE SOUTH

Billericay 0-2 Torquay
Concord 2-2 Slough
Dartford 2-0 Gloucester
Eastbourne 1-1 Chelmsford
Hemel Hempstead 0-3 Bath
Oxford City 3-5 Hampton
St Albans 1-0 Dulwich
Truro 1-3 East Thurrock
Wealdstone 1-3 Welling
Weston 0-0 Hungerford
Woking 2-0 Chippenham

BOSTIK PREMIER

Burgess Hill 0-3 Leatherhead
Corinthian Casuals 1-1 Bishop’s Stortford
Folkestone 4-0 Lewes
Harlow 3-1 Kingstonian
Margate 1-0 Bognor
Merstham 0-0 Haringey
Potters Bar 0-1 Carshalton
Tonbridge 1-0 AFC Hornchurch
Whitehawk 1-3 Enfield Town
Wingate & Finchley 1-2 Dorking Wanderers
Worthing 1-1 Brightlingsea

BOSTIK SOUTH EAST

Ashford 3-0 Ramsgate
Cray Wanderers 2-0 Horsham
East Grinstead 1-1 Herne Bay
Faversham 0-0 Phoenix Sports
Hythe 1-0 Whyteleafe
Sevenoaks 0-1 Sittingbourne
Three Bridges 2-0 Greenwich
VCD 0-2 Hastings
Whitstable 3-1 Guernsey

SOUTHERN COUNTIES EAST LEAGUE PREMIER DIVISION

Beckenham 2-1 K Sports
Chatham 3-0 Bearsted
Cray Valley 5-0 Sheppey
Crowborough 3-2 AFC Croydon
Croydon 0-2 Rusthall
Erith Town 4-0 Canterbury
Fisher 1-0 Tunbridge Wells
Glebe 1-1 Corinthian
Hollands & Blair 2-3 Deal

SOUTHERN COUNTIES EAST LEAGUE DIVISION 1

Bridon Ropes 3-2 FC Elmstead
Erith & Belvedere 4-1 Stansfeld
Forest Hill 1-1 Sutton Ath
Holmesdale 2-2 Snodland
Phoenix Sports Res 1-2 Greenways
Rochester 4-2 Lewisham

TUESDAY MARCH 12

SKYBET LEAGUE 1

AFC Wimbledon 1-0 Peterborough
Barnsley 0-0 Sunderland
Blackpool 1-1 Doncaster
Bradford 0-1 Luton
Charlton 2-1 Burton
Coventry 2-1 Fleetwood
Gillingham 0-1 Bristol Rovers
Plymouth 2-1 Shrewsbury
Rochdale 0-0 Oxford
Scunthorpe 4-1 Southend
Walsall 2-3 Portsmouth
Wycombe 1-3 Accrington

VANARAMA NATIONAL LEAGUE

AFC Fylde 4-2 Hartlepool
Aldershot 1-2 Leyton Orient
Barnet 1-1 FC Halifax
Bromley 3-3 Chesterfield
Dover 1-1 Boreham Wood
Eastleigh 2-0 Maidstone
Ebbsfleet 3-0 Maidenhead
Havant 3-0 Dagenham
Solihull Moors 1-0 Gateshead
Sutton 0-3 Braintree
Wrexham 1-3 Barrow

VANARAMA NATIONAL LEAGUE SOUTH

Bath 1-0 Hampton
Oxford City 1-2 Woking
St Albans 2-0 Weston

SOUTHERN COUNTIES EAST LEAGUE PREMIER DIVISION

Lordswood P-P Rusthall

SOUTHERN COUNTIES EAST LEAGUE CHALLENGE CUP SEMI-FINAL SECOND LEG

Chatham P-P SC Thamesmead
Fisher 2-3 Corinthian aet (Corinthian won 5-4 on aggregate)

WEDNESDAY MARCH 13

SOUTHERN COUNTIES EAST LEAGUE DIVISION 1

Forest Hill 2-0 Meridian
Welling Town 4-3 Erith & Belvedere


Close This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.Learn More