Home   Medway   Sport   Article

Football fixtures and results - Saturday March 30 to Wednesday April 3

SATURDAY MARCH 30

SKYBET LEAGUE 1

Accrington 0-1 Fleetwood
Barnsley 2-2 Coventry
Blackpool 2-2 Plymouth
Bristol Rovers 1-2 Luton
Charlton 1-0 Bradford
Doncaster 3-1 Walsall
Gillingham 1-1 Rochdale
Oxford 2-1 Wycombe
Scunthorpe 1-2 AFC Wimbledon
Southend 0-2 Shrewsbury

VANARAMA NATIONAL LEAGUE

Aldershot 0-0 AFC Fylde
Barnet 0-0 Leyton Orient
Barrow 1-2 Boreham Wood
Braintree 2-0 Gateshead
Chesterfield 2-0 Dagenham
Eastleigh 3-2 Hartlepool
Ebbsfleet 4-2 Wrexham
FC Halifax 0-1 Maidenhead
Harrogate 2-2 Maidstone
Salford 2-1 Bromley
Solihull Moors 2-2 Dover
Sutton 2-2 Havant

VANARAMA NATIONAL LEAGUE SOUTH

Bath 1-1 Woking
Chelmsford 2-1 Oxford City
Concord 3-0 Weston
Dartford 1-1 Truro
Dulwich 2-2 Billericay
East Thurrock 2-1 Chippenham
Gloucester 0-1 Welling
Hampton 0-3 Hungerford
Hemel Hempstead 3-2 Eastbourne
Slough 2-2 St Albans
Torquay 3-2 Wealdstone

BOSTIK PREMIER

Brightlingsea 0-2 Dorking Wanderers
Corinthian Casuals 1-0 Carshalton
Enfield Town 0-1 Leatherhead
Haringey 2-1 Lewes
Margate 1-0 Kingstonian
Merstham 0-2 Burgess Hill
Potters Bar 2-2 Folkestone
Tonbridge 3-1 Harlow
Whitehawk 0-2 Bishop’s Stortford
Wingate & Finchley 0-2 Bognor
Worthing 3-1 AFC Hornchurch

BOSTIK SOUTH EAST

Ashford 3-0 Guernsey
East Grinstead 5-2 Hythe
Greenwich 2-1 Sittingbourne
Hastings 3-0 Ramsgate
Horsham 3-1 Sevenoaks
Three Bridges 2-0 Phoenix Sports
VCD 3-0 Haywards Heath
Whitstable 1-0 Cray Wanderers
Whyteleafe 0-2 Herne Bay

SOUTHERN COUNTIES EAST LEAGUE PREMIER DIVISION

Bearsted 5-1 Punjab Utd
Chatham 1-2 AFC Croydon
Crowborough 1-1 Canterbury
Deal 2-0 Croydon
Erith Town 1-0 Rusthall
Fisher 4-0 Beckenham
Glebe 3-2 Lordswood
Hollands & Blair 3-2 Cray Valley
K Sports 3-4 Corinthian
Sheppey 1-2 Tunbridge Wells

SOUTHERN COUNTIES EAST LEAGUE DIVISION 1

Bridon Ropes 4-4 Snodland
Erith & Belvedere 2-1 Greenways
FC Elmstead 5-1 Meridian
Holmesdale 0-1 Forest Hill
Lewisham 4-3 Stansfeld
Lydd 2-2 Kent Football Utd
Phoenix Sports Res 0-4 Sutton Ath
Rochester P-P SC Thamesmead
Welling Town 0-0 Kennington

TUESDAY APRIL 2

VANARAMA NATIONAL LEAGUE

AFC Fylde 1-1 Dagenham
Bromley 2-1 Leyton Orient
Eastleigh 0-3 Barnet

VANARAMA NATIONAL LEAGUE SOUTH

Torquay 3-1 Chelmsford

SOUTHERN COUNTIES EAST LEAGUE PREMIER DIVISION

Tunbridge Wells 1-3 Glebe

SOUTHERN COUNTIES EAST LEAGUE DIVISION 1

Kent Football Utd P-P SC Thamesmead

WEDNESDAY APRIL 3

SKYBET LEAGUE 1

Accrington 0-3 Sunderland

SOUTHERN COUNTIES EAST LEAGUE PREMIER DIVISION

Beckenham 3-3 Chatham
Canterbury 3-2 Hollands & Blair
Cray Valley 3-1 Erith Town

SOUTHERN COUNTIES EAST LEAGUE DIVISION 1

Forest Hill 2-3 Stansfeld
Holmesdale 0-2 Rochester


More by this author


Close This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.Learn More