Home   Medway   Sport   Article

Football fixtures and results - Saturday October 26 to Wednesday October 30

SATURDAY OCTOBER 26

LEAGUE 1

Accrington 0-1 Gillingham
Bristol Rovers 2-2 Portsmouth
Burton 0-0 Blackpool
Fleetwood 1-0 MK Dons
Lincoln P-P Bolton
Oxford 3-0 Rochdale
Peterborough 2-2 Coventry
Rotherham 0-1 Wycombe
Shrewsbury 1-0 Sunderland
Southend 1-3 Ipswich
Tranmere P-P Doncaster

NATIONAL LEAGUE

Boreham Wood 0-2 AFC Fylde
Bromley 5-0 FC Halifax
Chesterfield 1-0 Notts County
Chorley 1-2 Yeovil
Dagenham 2-1 Wrexham
Dover 0-1 Stockport
Harrogate 1-0 Aldershot
Hartlepool 2-0 Barnet
Maidenhead 1-0 Solihull Moors
Sutton 2-3 Ebbsfleet
Torquay 4-2 Barrow
Woking 1-1 Eastleigh

NATIONAL LEAGUE SOUTH

Bath 1-0 Dorking Wanderers
Chelmsford 1-1 Dulwich
Dartford 1-1 Chippenham
Havant 2-1 Concord
Hemel Hempstead 1-1 Eastbourne
Hungerford 0-2 Hampton
Maidstone 2-1 Billericay
Oxford City 2-1 Slough
Wealdstone 3-1 Tonbridge
Welling 0-1 St Albans
Weymouth 3-0 Braintree

FA TROPHY FIRST QUALIFYING ROUND

Ashford 1-2 Barton Rovers
Barking 0-0 Margate
Folkestone 2-0 Lewes
Maldon 3-0 Cray Wanderers
Phoenix Sports 3-5 Kings Langley
Sittingbourne 0-1 Tooting

ISTHMIAN SOUTH EAST

Burgess Hill 2-3 Cray Valley
Hythe 0-0 Chichester
Ramsgate 3-1 Whyteleafe
Three Bridges 3-5 Herne Bay
Whitstable 1-1 VCD

SOUTHERN COUNTIES EAST LEAGUE PREMIER DIVISION

AFC Croydon 2-1 Corinthian
Bearsted 8-1 Erith & Belvedere
Canterbury 0-2 Beckenham
Chatham 3-0 Glebe
Erith Town 3-1 Deal
Fisher 2-1 Greenwich
Lordswood 0-0 Crowborough
Punjab Utd 3-0 K Sports
Tunbridge Wells P-P Hollands & Blair
Welling Town 3-2 Sheppey

SOUTHERN COUNTIES EAST LEAGUE DIVISION 1

Croydon 1-3 FC Elmstead
Greenways 9-0 Snodland
Lydd 1-4 Holmesdale
Rusthall 3-4 Bridon Ropes
Stansfeld 3-1 Rochester
Sutton Ath 1-2 Kennington

TUESDAY OCTOBER 29

NATIONAL LEAGUE

Boreham Wood 0-0 Aldershot
Bromley 2-2 Stockport
Chorley 0-4 Ebbsfleet
Dagenham 0-2 Barrow
Dover 3-1 Eastleigh
Harrogate 2-1 Barnet
Maidenhead 1-1 AFC Fylde
Sutton 0-1 FC Halifax
Torquay 1-0 Wrexham
Woking 0-4 Notts County

NATIONAL LEAGUE SOUTH

Braintree 1-1 Maidstone
Dorking Wanderers 0-2 Oxford City
Eastbourne 1-1 Weymouth
Slough 1-0 Welling

FA TROPHY FIRST QUALIFYING ROUND REPLAY

Margate 2-0 Barking

ISTHMIAN PREMIER

Bowers 1-2 Bognor
Potters Bar 1-1 Worthing

ISTHMIAN SOUTH EAST

Whyteleafe 4-3 Burgess Hill

KENT SENIOR CUP FIRST ROUND

Ashford 2-1 Sevenoaks
Folkestone 5-1 Hythe
Herne Bay 0-1 Faversham

SOUTHERN COUNTIES EAST LEAGUE PREMIER DIVISION

Glebe 1-1 Fisher
Lordswood 2-3 Deal

WEDNESDAY OCTOBER 30

KENT SENIOR CUP FIRST ROUND

Cray Wanderers 0-2 VCD


More by this author


Close This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.Learn More