Home   Medway   Sport   Article

Football fixtures and results - Saturday November 16 to Wednesday November 20

SATURDAY NOVEMBER 16

LEAGUE 1

Blackpool 2-0 AFC Wimbledon
Bolton 1-0 MK Dons
Coventry 2-1 Rochdale
Gillingham 1-0 Lincoln
Rotherham 1-0 Accrington

NATIONAL LEAGUE

Barnet 1-2 Stockport
Boreham Wood 2-1 Maidenhead
Bromley 3-3 Harrogate
Chesterfield 2-3 Chorley
Dagenham 6-1 Aldershot
Ebbsfleet 2-2 Hartlepool
Notts County 0-3 Barrow
Solihull Moors 3-1 AFC Fylde
Torquay 1-2 Sutton
Woking 0-0 FC Halifax
Yeovil 0-1 Dover

NATIONAL LEAGUE SOUTH

Chelmsford 2-6 Oxford City
Chippenham 0-3 Slough
Concord 3-3 Dorking Wanderers
Dartford 2-2 Maidstone
Dulwich 0-1 Billericay
Hampton 2-0 Wealdstone
Havant 2-1 Bath
Hungerford 0-1 Eastbourne
Tonbridge 2-1 St Albans
Welling 6-2 Braintree

ISTHMIAN LEAGUE PREMIER

Bognor 2-1 Merstham
Bowers 0-1 Margate
Brightlingsea 0-2 Cray Wanderers
Cheshunt 0-1 Carshalton
East Thurrock 3-0 Leatherhead
Enfield Town 1-3 Folkestone
Haringey 2-1 Bishop’s Stortford
Hornchurch 1-1 Corinthian Casuals
Kingstonian 3-1 Lewes
Potters Bar 0-2 Horsham
Wingate & Finchley 2-3 Worthing

ISTHMIAN LEAGUE SOUTH EAST

Chichester 1-1 Sittingbourne
Cray Valley 1-1 Hythe
Faversham 1-0 Three Bridges
Guernsey 1-0 Sevenoaks
Hastings 3-1 Phoenix Sports
Haywards Heath 2-1 Ramsgate
Herne Bay 2-2 Ashford
VCD 4-0 Burgess Hill
Whitehawk 3-0 Whitstable
Whyteleafe 0-0 East Grinstead

SOUTHERN COUNTIES EAST LEAGUE PREMIER DIVISION

AFC Croydon 0-3 Punjab Utd
Beckenham 2-1 Hollands & Blair
Chatham 3-1 Bearsted
Crowborough 2-1 Canterbury
Deal 4-1 K Sports
Fisher 0-1 Corinthian
Glebe 1-1 Welling Town
Greenwich 0-10 (ten) Sheppey
Lordswood 1-2 Erith & Belvedere
Tunbridge Wells P-P Erith Town

SOUTHERN COUNTIES EAST LEAGUE DIVISION 1

Bridon Ropes 1-2 Stansfeld
Forest Hill 0-1 Holmesdale
Greenways 6-1 Kent Football Utd
Kennington 3-1 FC Elmstead
Lydd 2-5 Lewisham
Rochester 1-0 Meridian
SC Thamesmead 4-0 Croydon
Sutton Athletic 2-3 Rusthall

SUNDAY NOVEMBER 17

LEAGUE 1

Tranmere 0-2 Wycombe

MONDAY NOVEMBER 18

ISTHMIAN LEAGUE PREMIER

Carshalton 2-0 Brightlingsea
Haringey 1-1 Hornchurch

TUESDAY NOVEMBER 19

FA CUP FIRST ROUND REPLAY

Bromley 0 Bristol Rovers 1
Gillingham 1 Sunderland 0 (AET)

ISTHMIAN LEAGUE PREMIER

Bowers 1-2 Worthing
Margate 3-4 Bishop's Stortford
Potters Bar 2-1 Merstham

ISTHMIAN LEAGUE SOUTH EAST

Three Bridges 3-5 Whitehawk

VELOCITY TROPHY

Ashford 4-2 Faversham
Ramsgate 1-0 Herne Bay

SOUTHERN COUNTIES EAST LEAGUE CHALLENGE CUP SECOND ROUND

Bearsted P-P Sheppey
Beckenham 0-2 Rusthall
Punjab Utd 1-0 Crowborough

WEDNESDAY NOVEMBER 20

ISTHMIAN LEAGUE PREMIER

Kingstonian 0-0 Enfield Town

SOUTHERN COUNTIES EAST LEAGUE CHALLENGE CUP SECOND ROUND

Hollands & Blair 1-2 Chatham (aet)

KENT SENIOR TROPHY SECOND ROUND

Bridon Ropes 0-4 Corinthian


More by this author


Close This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.Learn More