Home   Medway   Sport   Article

Football fixtures and results - Friday November 22 to Wednesday November 27

FRIDAY NOVEMBER 22

KENT SENIOR TROPHY SECOND ROUND

SC Thamesmead 2-2 Kennington (AET - Kennington win 4-3 on penalties)

SATURDAY NOVEMBER 23

LEAGUE 1

Accrington 7-1 Bolton
AFC Wimbledon 1-0 Gillingham
Fleetwood 2-1 Tranmere
Ipswich 2-2 Blackpool
MK Dons 2-3 Rotherham
Peterborough 1-0 Burton
Rochdale 0-3 Portsmouth
Shrewsbury 3-4 Bristol Rovers
Southend 0-4 Oxford
Sunderland 1-1 Coventry
Wycombe 1-0 Doncaster

NATIONAL LEAGUE

AFC Fylde 3-0 Dagenham
Aldershot 2-1 Notts County
Barrow 2-1 Barnet
Chorley 1-0 Torquay
Dover 1-1 Solihull Moors
FC Halifax 1-1 Eastleigh
Harrogate 3-1 Chesterfield
Hartlepool 2-2 Boreham Wood
Maidenhead 2-3 Woking
Stockport 1-1 Ebbsfleet
Sutton 0-2 Bromley
Wrexham 3-3 Yeovil

FA TROPHY THIRD QUALIFYING ROUND

Maidstone 2-2 Dartford
Tonbridge 2-1 Bognor
Welling 3-1 St Albans

ISTHMIAN LEAGUE PREMIER DIVISION

Bishop’s Stortford 0-2 Lewes
Cheshunt 3-0 Merstham
Margate 2-2 Potters Bar
Worthing 2-0 Corinthian Casuals

ISTHMIAN LEAGUE SOUTH EAST DIVISION

Ashford 2-3 Whitehawk
Cray Valley 1-1 Guernsey
East Grinstead 1-1 Burgess Hill
Haywards Heath P-P Faversham
Phoenix Sports 2-3 Chichester
Sevenoaks 3-1 Ramsgate
Sittingbourne 2-1 VCD
Three Bridges 4-1 Hythe
Whitstable 0-2 Whyteleafe

KENT SENIOR TROPHY SECOND ROUND

Bearsted P-P West Wickham
Fisher 1-2 Sheppey
Glebe 2-1 Greenways
Hollands & Blair 1-2 Beckenham
Lordswood 3-2 K Sports

SOUTHERN COUNTIES EAST LEAGUE PREMIER DIVISION

Canterbury 4-0 Erith & Belvedere
Chatham 3-0 Crowborough
Deal 1-2 Tunbridge Wells
Erith Town 5-0 Greenwich
Punjab Utd 2-1 Welling Town

SOUTHERN COUNTIES EAST LEAGUE DIVISION 1

Rochester 6-0 Snodland

MONDAY NOVEMBER 26

SOUTHERN COUNTIES EAST LEAGUE CHALLENGE CUP SECOND ROUND

Greenways 1-4 Kennington

TUESDAY NOVEMBER 27

LEAGUE 1

Ipswich 1-0 Wycombe
Portsmouth 3-2 Rotherham
Sunderland 1-2 Burton

NATIONAL LEAGUE

Barnet 5-2 Ebbsfleet
Barrow 2-2 Chorley
Chesterfield 1-5 Hartlepool
Dagenham 1-2 Sutton
Dover 3-4 Maidenhead
Eastleigh 3-2 Torquay
Harrogate 2-2 FC Halifax
Notts County 2-2 Boreham Wood
Stockport 1-4 Solihull Moors
Woking 2-1 Bromley
Wrexham 0-1 AFC Fylde
Yeovil 2-2 Aldershot

FA TROPHY THIRD QUALIFYING ROUND REPLAY

Dartford 0-1 Maidstone

ISTHMIAN LEAGUE PREMIER DIVISION

Enfield Town 2-1 Carshalton

ISTHMIAN LEAGUE SOUTH EAST

Ashford 4-2 Ramsgate

VELOCITY TROPHY

Whitstable 0-0 Faversham (Whitstable won 4-3 on pens)


More by this author


Close This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.Learn More