Home   Medway   Sport   Article

Medway Messenger Youth League results (02/04/17)

By KentOnline reporter
Eagles under-13s win a header against Chatham Riverside Picture: Steve Crispe
Eagles under-13s win a header against Chatham Riverside Picture: Steve Crispe

Under-12 Division 1: Pegasus 81 Flyers 1 Hempstead Valley 3, Sheerness East Youth 2 Fairview Rangers 1, Wigmore Youth 0 Woodcoombe Youth 4, Thamesview 1 Cuxton 91 Orange 3, Cuxton 91 Orange 6 Thamesview 1, Fairview Rangers 0 Sheerness East Youth 1.

Under-12 Division 2: Cuxton 91 Blue 0 Woodpecker HI 3, Cliffe Woods Colts 4 Chatham Riverside 2, Real 60 Tigers 4 Thamesview Rangers .0

Under-13 Division 1: Real 60 Panthers 0 Milton & Fulston United 1, Pegasus 81 2 Wigmore Youth 2, Rainham Kenilworth 6 Rainham Kenilworth Colts 1, Rainham Eagles 0 Sheerness East Youth 11.

Under-13 Division 2: Chatham Riverside Rangers 1 Eagles 4, Milton & Fulston United Zebras 5 Black Lion Youth 2, Wigmore Youth Whippets 0 Rainham 84 2, Anchorians 0 Chatham Riverside Rovers 7.

Under-14 Division 1: Woodpecker HI United 6 Meopham Colts 1, New Ash Green 1 Lordswood Youth 10, Chatham Riverside 1 Thamesview 2, Hempstead Valley 0 Woodcoombe Youth 7, Walderslade 5 Bredhurst Juniors 2, Chatham Riverside 2 Lordswood Youth 2.

Under-14 Division 2: Anchorians 2 Rainham Eagles 1, Wigmore Youth 2 Pegasus 81 Colts 4, Pegasus 81 Flyers 2 Eagles 3, Thamesview United 6 Strood 87 2, Woodpecker HI Rovers 8 Bredhurst Juniors Youth 0.

Under-18 sides Bredhurst Juniors (blue and white) and Rainham Kenilworth United go head-to-head in the John Leeds Trophy final Picture: Ruth Cuerden
Under-18 sides Bredhurst Juniors (blue and white) and Rainham Kenilworth United go head-to-head in the John Leeds Trophy final Picture: Ruth Cuerden

Under-15 Division 1: Strood 87 2 Bredhurst Juniors 0, Wigmore Youth 3 Woodcoombe Youth 3.

Under-15 Division 2: Anchorians 6 Anchorians United 1.

Under-16 Division 1: Lordswood Youth 2 Eagles 3, Meopham Colts 4 Hempstead Valley Colts 0, Woodcoombe Youth 5 Woodpecker HI United 2, Cobham Colts 2 Rainham Kenilworth 3.

Under-16 Division 2: Riverview United 1 Pegasus 81 3.

Under-18 League Cup final: Bredhurst Juniors 1 Rainham Kenilworth United 1 (Rainham Kenilworth United won 3-1 AET).

Under-18 John Leeds final: Woodcoombe Youth 1 Eagles 2.

Under-18 Division 2: Lordswood Youth 3 Cliffe Woods Colts 3.

Eagles under-18s (green) get to the ball ahead of Woodcoombe Youth in the John Leeds Trophy final Picture: Ruth Cuerden
Eagles under-18s (green) get to the ball ahead of Woodcoombe Youth in the John Leeds Trophy final Picture: Ruth Cuerden

Follow us

Like Us on Facebook

Most popular

Kent Travel News

Close This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.Learn More