Home   Medway   Sport   Article

Medway Messenger Youth League results (04/11/18)

By KentOnline reporter

Under-12 Division 1: Cuxton 91 Cobras 1 Omega 92 2, Bredhurst Juniors 0 Cobham Colts Blue 7, Meopham Colts Yellow 0 Medway Utd North 5, Omega 92 Spartans 2 Lordswood Youth 1, Woodpecker 13 Strood Utd 0.

Under-12 Division 2: Milton & Fulston Utd 1 Real 60 Leopards 0, Cobham Colts Red 7 Cliffe Woods Colts 0, Hempstead Valley Colts 0 Cuxton 91 Warriors 0.

Under-12 Division 3: Woodcoombe Youth 1 Sheerness East Youth 0, New Road 1 New Road Blues 0, Chatham Riverside 0 Thamesview 11, Rainham Kenilworth 2 Anchorians Jaguars 0.

Under-8 sides Medway United West and Woodcoombe Youth battle it out Picture: Steve Crispe
Under-8 sides Medway United West and Woodcoombe Youth battle it out Picture: Steve Crispe

Under-13 Division 1: Anchorians Athletic 5 Hempstead Valley 4, Real 60 Lions 5 Cuxton 91 Mavericks 4, Rainham 84 Devils 2 Cobham Colts 6, Chatham Riverside 3 Bredhurst Juniors 3, Woodpecker 6 Pegasus 81 Flyers 0, Hempstead Valley Rangers 1 Meopham Colts Red 2.

Under-13 Division 2: Bredhurst Juniors Youth 2 Cuxton 91 Utd 8, Meopham Colts Black 0 Anchorians Lions 0, Pegasus 81 Colts 0 Anchorians Jaguars 4, Lordswood Youth 3 Northfleet Eagles White 2, Anchorians Panthers 7 New Road 2, Strood 87 0 Rainham 84 Warriors 3.

Under-14 Division 1: Hempstead Valley 4 Strood 87 1, Cliffe Woods Colts 1 Real 60 Tigers 4, Bredhurst Juniors 8 Northfleet Eagles 1, Thamesview 0 Punjab Utd 7.

Under-14 Division 2: Cuxton 91 Orange 2 Wigmore Youth 2, Meopham Colts Red 6 Anchorians Lions 1, Medway Utd 1 Milton & Fulston Utd 5.

Under-15 Division 1: Black Lion Youth 1 Bredhurst Juniors 9, Pegasus 81 0 Wigmore Youth Whippets 6, New Road 1 Thamesview 2, Wigmore Youth 1 Eagles 0, Real 60 Panthers 5 Rainham Kenilworth 4.

Under-16 Division 2 action between Anchorians United and Pegasus 81 Flyers Picture: Steve Crispe
Under-16 Division 2 action between Anchorians United and Pegasus 81 Flyers Picture: Steve Crispe

Under-15 Division 2: Cobham Colts 1 Rainham 84 Devils 0, Hempstead Valley 0 Real 60 Lynx 7, Chatham Riverside Rovers 7 Rainham Eagles 2, Rainham 84 Warriors 12 Cliffe Woods Colts 0, Sheerness East Youth 12 Chatham Riverside Rangers 0, Anchorians 2 Rainham Eagles Athletic 4.

Under-16 Division 1: Woodpecker Utd 2 Chatham Riverside 2, Strood 87 2 Hempstead Valley 1, Walderslade 3 Bredhurst Juniors 3, Cobham Colts 1 Lordswood Youth 2.

Under-16 Division 2: Anchorians 0 Pegasus 81 Flyers 3, Anchorians Utd 2 Pegasus 81 Colts 5, Milton & Fulston Utd 9 Horsted Youth 0, Bredhurst Juniors Youth 4 Woodpecker Rovers 4, Rainham Eagles 4 New Road 1.

Under-18 Division 1: Bredhurst Juniors Youth 9 Wigmore Youth Wanderers 0, Rainham Kenilworth Rangers 4 Bredhurst Juniors 1, Woodcoombe Youth Utd 2 Milton & Fulston Utd 1, Cuxton 91 7 Hempstead Valley 0.

Under-18 Division 2: Eagles 10 Meopham Colts 1, Rochester City 4 Anchorians Utd 0, Lordswood Youth 8 Thamesview Rangers 1, Wigmore Youth 4 New Road 0, Real 60 Predators 2 Thamesview 1.

Wigmore Youth and New Road went head-to-head in Under-18 Division 2 Picture: Steve Crispe
Wigmore Youth and New Road went head-to-head in Under-18 Division 2 Picture: Steve Crispe
Close This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.Learn More