Home   Medway   Sport   Article

Medway Messenger Youth League results (25/11/18)

By KentOnline reporter

Under-7 Division Earth: Wigmore Youth Wanderers 1 New Ash Green Predators 3.

Under-7 Division Jupiter: Milton and Fulston United 1 Medway United East 4, Iwade Herons United 4 Cliffe Woods Colts 7.

Under-7 Division Mars: Woodpecker 2 Iwade Herons Colts 9, Strood United 0 Pegasus 81 11.

Real 60 Panthers under-7s (stripes) and New Road Giants battle it out Picture: Steve Crispe
Real 60 Panthers under-7s (stripes) and New Road Giants battle it out Picture: Steve Crispe

Under-7 Division Neptune: Rainham Eagles 3 Cuxton 91 Cannons 9, Cuxton 91 Lions 3 Bredhurst Juniors 6.

Under-7 Division Pluto: Woodcoombe Youth 0 Real 60 Tigers 4, Real 60 Panthers 6 New Road Giants 2.

Under-7 Division Saturn: New Road 6 Rainham 84 4, New Ash Green Mercurials 12 Rainham Kenilworth 2.

Under-7 Division Venus: Strood 87 0 Hempstead Valley 17.

Under-8 Division Earth: Medway United East 12 New Road Giants 1, Thamesview Rangers 0 Bredhurst Juniors Youth 14.

Under-8 Division Mars: Wigmore Youth 10 Rainham Eagles 2, Bredhurst Juniors 6 Iwade Herons Rovers 3.

Under-8 Division Neptune: Milton and Fulston United 9 Horsted Youth 4, Rainham 84 4 Medway Rovers 3.

Under-8 Division Pluto: Lordswood Youth Tigers 2 Medway United West 5, Pegasus 81 0 Thamesview 17.

Cuxton 91 Eagles under-9s (orange) take on Woodcoombe Youth Picture: Steve Crispe
Cuxton 91 Eagles under-9s (orange) take on Woodcoombe Youth Picture: Steve Crispe

Under-8 Division Saturn: Woodcoombe Youth 9 Sheerness East Dynamos 0, Iwade Herons Athletic 4 Strood 87 0.

Under-8 Division Venus: Woodcoombe Youth United 4 Milton and Fulston United 5.

Under-9 Division Bobcat: Wigmore Youth Whippets 7 Real 60 Panthers 0, Hempstead Valley 6 Strood 87 Vipers 1.

Under-9 Division Cougar: Real 60 Jaguars 4 Strood United 1, Woodcoombe Youth United 2 Iwade Herons Rovers 0.

Under-9 Division Jaguar: Thamesview 9 Sheerness East Rangers 1, Cuxton 91 Spitfires 4 New Ash Green Aztecs 0.

Under-9 Division Leopard: New Road 0 Bredhurst Juniors 2, Real 60 Lions 3 Medway United East 1.

Under-9 Division Lion: Rainham Eagles 0 Anchorians Jaguars 10.

Under-9 Division Lynx: Woodpecker United 7 Milton and Fulston United 1, Pegasus 81 Colts 2 Hempstead Valley Colts 1.

Rainham Kenilworth under-15s (blue) and Real 60 Panthers clash with Division 1 points up for grabs Picture: Steve Crispe
Rainham Kenilworth under-15s (blue) and Real 60 Panthers clash with Division 1 points up for grabs Picture: Steve Crispe

Under-9 Division Ocelot: Medway United South 5 Rainham Kenilworth 2, Lordswood Youth 5 New Road Giants 1.

Under-9 Division Panther: Rainham 84 Devils 0 Woodpecker Rovers 6, Bredhurst Juniors Youth 4 Wigmore Youth 7.

Under-9 Division Tiger: New Ash Green Grasshoppers 8 Pegasus 81 Flyers 0, Cuxton 91 Eagles 3 Woodcoombe Youth 0.

Under-10 Division Earth: Real 60 Lions 2 Woodcoombe Youth 1, Medway Rovers 2 Anchorians Panthers 5.

Under-10 Division Jupiter: Horsted Youth 5 Strood United 1, Medway United South 0 Real 60 Panthers 3.

Under-10 Division Mars: New Ash Green 3 Sheerness East Youth 0, Medway United North 1 Omega 92 2.

Under-10 Division Neptune: Anchorians Lions 0 Thamesview 6, Pegasus 81 0 Rainham Eagles 3.

Under-10 Division Pluto: Real 60 Wildcats 8 Cliffe Woods Colts 0, Hempstead Valley Hammers 2 Milton and Fulston United 7.

Real 60 Panthers under-7s are all smiles against New Road Giants Picture: Steve Crispe
Real 60 Panthers under-7s are all smiles against New Road Giants Picture: Steve Crispe

Under-10 Division Saturn: Lordswood Youth 4 Bredhurst Juniors 4.

Under-10 Division Venus: Hempstead Valley 1 Anchorians Kodiaks 2, Wigmore Youth 4 Rainham 84 Warriors 3.

Under-12 Division 1: Lordswood Youth 0 Omega 92 Spartans 3, Cobham Colts Blue 4 Bredhurst Juniors 0, Strood United 0 Woodpecker 4, Omega 92 1 Cuxton 91 Cobras 0, Medway United North 2 Meopham Colts Yellow 5.

Under-12 Division 2: Cuxton 91 Falcons 4 Real 60 Tigers 0, Cliffe Woods Colts 2 Cobham Colts Red 8, Meopham Colts Red 0 Medway United West 1, Real 60 Leopards 3 Milton and Fulston United 1, Cuxton 91 Warriors 4 Hempstead Valley Colts 2.

Under-12 Division 3: New Road Blues 0 New Road 0, Anchorians Jaguars 1 Rainham Kenilworth 3, Thamesview 2 Chatham Riverside 2.

Under-13 Division 1: Bredhurst Juniors 6 Chatham Riverside 0, Meopham Colts Red 4 Hempstead Valley Rangers 2, Pegasus 81 Flyers 0 Woodpecker 13, Hempstead Valley 2 Anchorians Athletic 4, Cobham Colts 5 Rainham 84 Devils 1, Cuxton 91 Mavericks 3 Real 60 Lions 2.

Under-13 Division 2: Anchorians Jaguars 3 Pegasus 81 Colts 0, New Road 0 Anchorians Panthers 6, Rainham 84 Warriors 3 Strood 87 3, Cuxton 91 United 7 Bredhurst Juniors Youth 1, Anchorians Lions 0 Meopham Colts Black 7, Northfleet Eagles White 6 Lordswood Youth 0.

Under-14 Division 1: Northfleet Eagles 1 Bredhurst Juniors 10, Real 60 Tigers 1 Cliffe Woods Colts 4, Strood 87 1 Hempstead Valley 4.

Cuxton 91 Eagles under-9s try their luck against Woodcoombe Youth Picture: Steve Crispe
Cuxton 91 Eagles under-9s try their luck against Woodcoombe Youth Picture: Steve Crispe

Under-14 Division 2: Anchorians Pumas 4 New Road 2, Milton and Fulston United 3 Medway United 1, Wigmore Youth 0 Cuxton 91 Orange 3.

Under-15 Division 1: Eagles 4 Wigmore Youth 3, Rainham Kenilworth 6 Real 60 Panthers 1, Milton and Fulston United 2 Longfield Tigers 4, Bredhurst Juniors 6 Black Lion Youth 1, Thamesview 10 New Road 0, Wigmore Youth Whippets 3 Pegasus 81 1.

Under-15 Division 2: Cliffe Woods Colts 0 Rainham 84 Warriors 3, Rainham Eagles Athletic 4 Anchorians 3, Chatham Riverside Rangers 3 Sheerness East Youth 11, Rainham 84 Devils 0 Cobham Colts 1, Rainham Eagles 1 Chatham Riverside Rovers 6, Real 60 Lynx 1 Hempstead Valley 0.

Under-16 Division 1: Bredhurst Juniors 6 Walderslade 2, Lordswood Youth 2 Cobham Colts 3, Chatham Riverside 0 Woodpecker United 3.

Under-16 Division 2: Woodpecker Rovers 3 Bredhurst Juniors Youth 6, Pegasus 81 Colts 4 Anchorians United 2, Pegasus 81 Flyers 2 Anchorians 4, Horsted Youth 0 Milton and Fulston United 5.

Under-18 Division 1: Hempstead Valley 1 Cuxton 91 4, Bredhurst Juniors 0 Rainham Kenilworth Rangers 4, Woodcoombe Youth 2 Eagles White 0, Wigmore Youth Wanderers 0 Bredhurst Juniors Youth 4, Milton and Fulston United 0 Woodcoombe Youth United 2.

Under-18 Division 2: Thamesview 4 Real 60 Predators 5, Meopham Colts 3 Eagles 7, Thamesview Rangers 0 Lordswood Youth 5, Anchorians United 1 Rochester City 7.

The chase is on for Rainham Kenilworth under-15s against Real 60 Panthers Picture: Steve Crispe
The chase is on for Rainham Kenilworth under-15s against Real 60 Panthers Picture: Steve Crispe

Follow us

Most popular

Kent Travel News

Close This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.Learn More