Home   Medway   Sport   Article

Medway Messenger Youth League results (09/12/18)

ByRichard Trevena

Under-7 Division Earth: Horsted Youth 0 Wigmore Youth 5.

Under-7 Division Venus: Medway Utd West 2 Hempstead Valley 5, Bredhurst Juniors Youth 23 Strood 87 0.

Under-8 Division Jupiter: Strood Utd 1 Cliffe Woods Colts 5, Cliffe Woods Colts Athletic 0 Sheerness East Youth 6.

New Road under-14s (blue) take on Milton & Fulston in Division 2 Picture: Phil Lee
New Road under-14s (blue) take on Milton & Fulston in Division 2 Picture: Phil Lee

Under-8 Division Mars: New Road 10 Rainham Eagles 3, Bredhurst Juniors 4 Wigmore Youth 4.

Under-8 Division Pluto: Real 60 Lions 7 Medway Utd West 2, Pegasus 81 1 Lordswood Youth Tigers 6.

Under-8 Division Saturn: Hempstead Valley Harriers 5 Sheerness East Dynamos 0, Iwade Herons Athletic 2 Woodcoombe Youth 3.

Under-8 Division Venus: Horsted Youth Utd 8 Milton & Fulston Utd Zebras 2, Cuxton 91 2 Woodcoombe Youth Utd 5.

Under-9 Division Bobcat: Real 60 Panthers 1 Strood 87 Vipers 12, Hempstead Valley 6 Wigmore Youth Whippets 1.

Under-9 Division Cougar: Strood Utd 1 Iwade Herons Rovers 2, Woodcoombe Youth Utd 1 Real 60 Jaguars 4.

Under-9 Division Jaguar: Cuxton 91 Spitfires 10 Thamesview 0.

Under-9 Division Leopard: Real 60 Lions 7 New Road 2.

Under-9 Division Lion: Cliffe Utd 10 Anchorians Jaguars 1, Rainham Eagles 0 Sheerness East Youth 8.

Under-9 Division Lynx: Milton & Fulston Utd 1 Hempstead Valley Colts 10, Pegasus 81 Colts 0 Woodpecker Utd 1.

Under-9 Division Ocelot: Rainham Kenilworth 5 New Road Giants 1, Lordswood Youth 2 Medway Utd South 3.

Under-9 Division Panther: Woodpecker Rovers 2 Wigmore Youth 1, Bredhurst Juniors Youth 2 Rainham 84 Devils 1.

Under-9 Division Tiger: Pegasus 81 Flyers 5 Woodcoombe Youth 3, Cuxton 91 Eagles 1 New Ash Green Grasshoppers 9.

Under-15 sides Real 60 Lynx (stripes) and Cobham Colts battle for the points in Division 2 Picture: Steve Crispe
Under-15 sides Real 60 Lynx (stripes) and Cobham Colts battle for the points in Division 2 Picture: Steve Crispe

Under-10 Division Earth: Woodcoombe Youth 5 Anchorians Panthers 1.

Under-10 Division Jupiter: Strood Utd 1 Real 60 Panthers 6, Medway Utd South 0 Horsted Youth 1.

Under-10 Division Mars: Medway Utd North 0 New Ash Green 2.

Under-10 Division Neptune: Pegasus 81 8 Anchorians Lions 1.

Under-10 Division Pluto: Cliffe Woods Colts 0 Milton & Fulston Utd 9, Hempstead Valley Hammers 0 Real 60 Wildcats 11.

Under-10 Division Saturn: New Road 1 Bredhurst Juniors 12, Lordswood Youth 1 Rainham 84 Devils 1.

Under-10 Division Venus: Anchorians Kodiaks 8 Rainham 84 Warriors 0, Wigmore Youth 2 Hempstead Valley 4.

Under-11 Division Jupiter: Milton & Fulston Utd Zebras 1 Omega 92 3, Medway Utd West 1 Meopham Colts Red 8.

Under-11 Division Mars: Woodcoombe Youth 0 Wigmore Youth 4, Hempstead Valley Colts 3 Iwade Herons Colts 3.

Under-11 Division Pluto: Real 60 Pumas 2 Bredhurst Juniors Youth 1, Punjab United 4 Cuxton 91 Dynamos 2.

Under-11 Division Saturn: Real 60 Jaguars 3 Thamesview 1, Medway Utd East 1 Bredhurst Juniors 7.

Under-11 Division Venus: Milton & Fulston Utd 5 Wigmore Youth Wanderers 4, Cuxton 91 Crusaders 6 Anchorians Arrows 2.

Milton and Fulston (stripes) got the better of New Road in Under-14 Division 2 Picture: Phil Lee
Milton and Fulston (stripes) got the better of New Road in Under-14 Division 2 Picture: Phil Lee

Under-12 Division 1: Lordswood Youth 0 Cuxton 91 Cobras 1, Cobham Colts Blue 4 Meopham Colts Yellow 1, Strood Utd 2 Bredhurst Juniors 5, Woodpecker 3 Omega 92 0.

Under-12 Division 2: Cuxton 91 Falcons 3 Milton & Fulston Utd 2, Cliffe Woods Colts 2 Hempstead Valley Colts 1, Meopham Colts Red 4 Cobham Colts Red 4, Real 60 Tigers 0 Cuxton 91 Warriors 11, Medway Utd West 1 Real 60 Leopards 1.

Under-12 Division 3: New Road Blues 6 Chatham Riverside 1, Anchorians Jaguars 3 New Road 7, Hempstead Valley 7 Thamesview 2, Rainham Kenilworth 4 Sheerness East Youth 0.

Under-13 Division 1: Real 60 Lions 1 Chatham Riverside 0, Bredhurst Juniors 0 Hempstead Valley Rangers 2, Meopham Colts Red 4 Rainham 84 Devils 0, Pegasus 81 Flyers 2 Real 60 Lions 7, Chatham Riverside 0 Cobham Colts 3, Woodpecker 4 Hempstead Valley 2, Cuxton 91 Mavericks 3 Anchorians Athletic 1.

Under-13 Division 2: Anchorians Jaguars 2 Anchorians Panthers 4, Rainham 84 Warriors 2 Meopham Colts Black 2, Lordswood Youth 0 Cuxton 91 Utd 8, Anchorians Lions 3 Bredhurst Juniors Youth 3, Strood 87 0 Northfleet Eagles White 6.

Under-14 Division 1: Northfleet Eagles 3 Hempstead Valley 5, Real 60 Tigers 5 Pegasus 81 0, Punjab Utd 1 Cliffe Woods Colts 3, Thamesview 2 Strood 87 4.

Under-14 Division 2: Anchorians Lions 4 Cuxton 91 Orange 4, Anchorians Pumas 5 Anchorians Jaguars 2, Milton & Fulston Utd 2 New Road 0.

Under-15 Division 1: Rainham Kenilworth 5 New Road 1, Milton & Fulston Utd 2 Pegasus 81 2, Wigmore Youth 1 Thamesview 0, Longfield Tigers 6 Bredhurst Juniors 2, Wigmore Youth Whippets 3 Black Lion Youth 2.

Under-15 Division 2: Cliffe Woods Colts 0 Anchorians 7, Rainham Eagles Athletic 2 Chatham Riverside Rovers 3, Chatham Riverside Rangers 4 Hempstead Valley 10, Rainham 84 Warriors 2 Rainham Eagles 2, Real 60 Lynx 1 Cobham Colts 3.

Under-16 Division 1: Lordswood Youth 4 Strood 87 1, Cobham Colts 4 Chatham Riverside 0.

Under-16 Division 2: Woodpecker Rovers 1 Anchorians 0, Pegasus 81 Colts 1 Milton & Fulston Utd 0, Bredhurst Juniors Youth 2 Horsted Youth 0, Rainham Eagles 5 Pegasus 81 Flyers 1.

Under-18 Division 1: Hempstead Valley 3 Bredhurst Juniors Youth 4, Cuxton 91 3 Milton & Fulston Utd 2, Eagles White 11 Wigmore Youth Wanderers 0.

Under-18 Division 2: Eagles Green 0 Lordswood Youth 4, Thamesview 0 Rochester City 10, Wigmore Youth 4 Thamesview Rangers 0, Real 60 Predators 3 Meopham Colts 1, Anchorians Utd 3 Eagles 1.

Under-15 sides Real 60 Lynx and Cobham Colts on the stretch Picture: Steve Crispe
Under-15 sides Real 60 Lynx and Cobham Colts on the stretch Picture: Steve Crispe

Close This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.Learn More