Home   Medway   Sport   Article

Medway Messenger Youth League results (03/03/19)

Under-12 Division 1: Bredhurst Juniors 3 Lordswood Youth 1, Strood United 0 Cobham Colts Blue 15, Meopham Colts Yellow 2 Omega 92 3, Woodpecker 0 Omega 92 Spartans 3.

Under-12 Division 2: Milton and Fulston United 2 Cuxton 91 Warriors 6, Cobham Colts Red 3 Cuxton 91 Falcons 2, Meopham Colts Red 6 Cliffe Woods Colts 1, Real 60 Leopards 2 Hempstead Valley Colts 4, Medway United West 2 Real 60 Tigers 0.

Under-12 Division 3: Woodcoombe Youth 1 Thamesview 0, Anchorians Jaguars 3 New Road Blues 1, Sheerness East Youth 3 Chatham Riverside 1, Rainham Kenilworth 1 Hempstead Valley 0.

Cliffe Woods Colts under-8s (yellow) come up against Iwade Herons Athletic under-8s on Sunday Picture: Phil Lee FM7527161
Cliffe Woods Colts under-8s (yellow) come up against Iwade Herons Athletic under-8s on Sunday Picture: Phil Lee FM7527161

Under-13 Division 1: Anchorians Athletic 1 Chatham Riverside 1, Real 60 Lions 5 Cobham Colts 3, Pegasus 81 Flyers 2 Hempstead Valley Rangers 0, Woodpecker 7 Meopham Colts Red 0, Cuxton 91 Mavericks 3 Rainham 84 Devils 1.

Under-13 Division 2: Bredhurst Juniors Youth 2 Milton and Fulston United 4, Rainham 84 Warriors 2 Northfleet Eagles White 3, Cuxton 91 United 1 Anchorians Panthers 1, Lordswood Youth 0 Anchorians Jaguars 9, Anchorians Lions 1 New Road 2, Anchorians Jaguars 2 Anchorians Lions 2.

Under-14 Division 1: Thamesview 0 Bredhurst Juniors 1, Northfleet Eagles 1 Punjab United 10.

Under-14 Division 2: New Road 5 Anchorians Lions 0, Milton and Fulston United 3 Anchorians Pumas 2, Wigmore Youth 10 Anchorians Jaguars 1, Medway United 1 Meopham Colts Red 5.

New Road under-15s (blue) try to get away from Wigmore Youth Whippets under-15s Picture: Phil Lee FM7527204
New Road under-15s (blue) try to get away from Wigmore Youth Whippets under-15s Picture: Phil Lee FM7527204

Under-15 Division 1: Black Lion Youth 0 Wigmore Youth 8, Pegasus 81 1 Thamesview 9, Milton and Fulston United 0 Real 60 Panthers 2, Bredhurst Juniors 3 Eagles 3, Longfield Tigers 3 Rainham Kenilworth 1, Wigmore Youth Whippets 2 New Road 2.

Under-15 Division 2: Cobham Colts 6 Rainham 84 Warriors 1, Hempstead Valley 11 Rainham Eagles 2, Rainham 84 Devils 13 Cliffe Woods Colts 0, Sheerness East Youth 7 Rainham Eagles Athletic 2, Real 60 Lynx 1 Chatham Riverside Rovers 0.

Under-16 League Cup semi-final: Lordswood Youth 12 Hempstead Valley 0.

Under-16 Division 1: Strood 87 0 Bredhurst Juniors 4.

Under-16 Division 2: Anchorians 2 Horsted Youth 0, Anchorians United 1 Woodpecker Rovers 2, New Road 1 Pegasus 81 Colts 2, Pegasus 81 Flyers 0 Milton and Fulston United 4, Rainham Eagles 3 Bredhurst Juniors Youth 1.

Anchorians United under-18s (purple) challenge Lordswood Youth under-18s Picture: Steve Crispe FM7528337
Anchorians United under-18s (purple) challenge Lordswood Youth under-18s Picture: Steve Crispe FM7528337

Under-18 Division 1: Bredhurst Juniors Youth 0 Milton and Fulston United 2, Rainham Kenilworth Rangers 6 Hempstead Valley 0, Wigmore Youth Wanderers 0 Woodcoombe Youth United 6, Eagles White 2 Cuxton 91 3.

Under-18 Division 2: Eagles 2 Wigmore Youth 5, Rochester City 2 Thamesview Rangers 0, Meopham Colts 0 New Road 1, Real 60 Predators 4 Eagles Green 0, Anchorians United 3 Lordswood Youth 6.


More by this author


Close This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.Learn More