Home   Medway   Sport   Article

Medway Messenger Youth League results (06/10/19)

ByMatthew Panting

Under-12 Division 1: Woodcoombe Youth 0 Rochester City Blues 3, Cuxton 1991 Warriors 10 Medway United West 2, Meopham Colts Red 7 Cuxton 1991 Crusaders 1, Real 60 Jaguars 1 Punjab United 0.

Under-12 Division 2: Cuxton 1991 Dynamos 2 Bredhurst Juniors 3, Milton And Fulston Utd Zebras 2 Northfleet Eagles Red 6, Chatham Riverside 0 Wigmore Youth Wanderers 1, Milton And Fulston Utd 14 Anchorians Archers 0, Anchorians Arrows 2 Thamesview 3, Rochester City Orange 1 Anchorians Jaguars 5.

Sheerness East Youth under-9s (pink) take on Cliffe Woods Colts under-9s Picture: Phil Lee FM18684377
Sheerness East Youth under-9s (pink) take on Cliffe Woods Colts under-9s Picture: Phil Lee FM18684377

Under-13 Division 3: Omega 92 Spartans 14 Anchorians Jaguars 0, Real 60 Youth Leopards 2 Eagles 4.

Under-14 Division 1: Anchorians Panthers 5 Northfleet Eagles White 1, Hempstead Valley 6 Rainham 84 Youth Devils 1, Hempstead Valley Rangers 0 Rainham 84 Youth Rangers 0.

Under-14 Division 2: Lordswood Youth 2 Pegasus 81 Colts 4, Rainham 84 Youth Warriors 3 Bredhurst Juniors 5, Bredhurst Juniors Youth 2 New Road 6.

Sheerness East Youth under-9s get to the ball ahead of Cliffe Woods Colts under-9s. Picture: Phil Lee FM18684378
Sheerness East Youth under-9s get to the ball ahead of Cliffe Woods Colts under-9s. Picture: Phil Lee FM18684378

Under-15 Division 1: Cliffe Woods Colts 2 Meopham Colts Red 6, Milton And Fulston Utd 2 Northfleet Eagles Red 3.

Under-15 Division 2: Wigmore Youth Athletic 7 Anchorians Pumas 7.

Under-16 Division 1: Bredhurst Juniors 11 Rainham 84 Youth Warriors 0, Cobham Colts 4 Eagles 7, Rainham Kenilworth Youth 2 Real 60 Youth Panthers 1, Wigmore Youth 1 Longfield Tigers 8, New Road 2 Wigmore Youth Whippets 5.

Eagles Gold under-18s on the ball against Pegasus 81 Flyers under-18s. Picture: Phil Lee FM18684283
Eagles Gold under-18s on the ball against Pegasus 81 Flyers under-18s. Picture: Phil Lee FM18684283

Under-16 Division 2: Milton And Fulston Utd 8 Anchorians United 2, Black Lion Youth 4 Chatham Riverside Rovers 2, Pegasus 81 Flyers 4 Hempstead Valley 2.

Under-18 Division 1: Real 60 Youth Predators 2 Woodcoombe Youth 4, Thamesview Rangers 0 Lordswood Youth 9, Eagles 5 Thamesview 1, Wigmore Youth 9 Anchorians United 1.

Under-18 Division 2: Pegasus 81 Flyers 1 Eagles Gold 4, Lordswood Youth Tigers 7 Pegasus 81 Colts 0, Anchorians Boys 0 Thamesview Youth 7.

Pegasus 81 Flyers under-18s (green) give chase against Eagles Gold under-18s Picture: Phil Lee FM18684290
Pegasus 81 Flyers under-18s (green) give chase against Eagles Gold under-18s Picture: Phil Lee FM18684290
Close This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.Learn More