Home   Medway   Sport   Article

Medway Messenger Youth League results (17/11/19)

Under-9 Shield: Iwade Herons Rovers 3 Thamesview 0, Milton And Fulston Utd Athletic 5 New Road 0, Rainham Eagles 1 Rainham 84 Devils 8, Medway United West 1 Pegasus 81 Flyers 0, Woodcoombe Youth United 5 Thamesview Rangers 1.

Under-9 Trophy: Horsted Youth 2 Cuxton 1991 2, Cliffe Woods Colts 3 Sheerness East Youth 3, Milton And Fulston Utd 5 Lordswood Youth Tigers 2, Rainham 84 Rangers 1 Strood United 2, Bredhurst Juniors Youth 1 Bredhurst Juniors 2, Lordswood Youth 3 Sheerness East Youth Dynamos 2, Real 60 Lions 3 Medway United East 1.

Woodcoombe Youth under-13s (red) challenge Hempstead Valley under-13s. Picture: Alan Langley FM21837876
Woodcoombe Youth under-13s (red) challenge Hempstead Valley under-13s. Picture: Alan Langley FM21837876

Under-10 Shield: Hempstead Valley Colts 0 Cuxton 1991 Eagles 3, Rainham Eagles 1 Rainham 84 Devils 12, Anchorians Jaguars 7 Rainham 84 Warriors 0, New Road 1 Woodcoombe Youth 3, Pegasus 81 Flyers 2 New Road Giants 4, Real 60 Panthers 2 Rainham Kenilworth 5, Strood United 8 Sheerness East Youth Rangers 0, Strood 87 Vipers 7 Milton And Fulston Utd 0.

Under-10 Trophy: Medway United East 1 Thamesview 0, Woodpecker Utd 2 Real 60 Jaguars 0, Bredhurst Juniors 0 Pegasus 81 Colts 3, Medway United South 1 Rochester City 3, Woodpecker Rovers 1 Wigmore Youth Whippets 5, Lordswood Youth 0 Cuxton 1991 Spitfires 4.

Under-12 Division 1: Medway United West 6 Punjab United 2, Real 60 Pumas 0 Real 60 Jaguars 4, Sheppey United Youth 2 Meopham Colts Red 1, Wigmore Youth 4 Rochester City Blues 1, Cuxton Warriors 4 Cuxton 1991 Crusaders 1.

Hempstead Valley under-13s go for goal against Woodcoombe Youth under-13s. Picture: Alan Langley FM21837873
Hempstead Valley under-13s go for goal against Woodcoombe Youth under-13s. Picture: Alan Langley FM21837873

Under-12 Division 2: Milton And Fulston Utd Zebras 1 Milton And Fulston Utd 8, Chatham Riverside 1 Anchorians Jaguars 2, Anchorians Arrows 3 Anchorians Archers 3, Rochester City Orange 0 Wigmore Youth Wanderers 11, Thamesview 1 Bredhurst Juniors 10, Northfleet Eagles Red 1 Cuxton 1991 Dynamos 10.

Under-13 Cup: Anchorians Jaguars 1 Cobham Colts Red 12, Bredhurst Juniors 16 Cliffe Woods Colts 0, Cobham Colts Blue 6 Milton And Fulston Utd 1, Medway United East 6 Medway United North 1, Meopham Colts Red 1 Rainham Kenilworth Youth 0, Woodcoombe Youth United 2 Hempstead Valley 1, New Road 1 New Road Blues 0, Strood United 1 Sheerness East Youth 5, Eagles 1 Omega 92 Spartans 0, Rochester City 2 Omega 92 3, Cuxton 1991 Cobras 0 Meopham Colts Yellow 3, Real 60 Leopards 0 Medway United West 1.

Under-14 Division 1: Northfleet Eagles White 0 Meopham Colts Red 3, Anchorians Panthers 4 Rainham 84 Devils 1, Anchorians Athletic 1 AFC Lions 4, Cobham Colts 5 Hempstead Valley 6, Hempstead Valley Rangers 0 Real 60 Youth 3, Rainham 84 Rangers 0 Cuxton 1991 United 4.

Cuxton 91 under-14s (orange) hold the ball up against Rainham 84 Rangers under-14s. Picture: Alan Langley FM21837896
Cuxton 91 under-14s (orange) hold the ball up against Rainham 84 Rangers under-14s. Picture: Alan Langley FM21837896

Under-14 Division 2: Chatham Riverside 2 Milton And Fulston Utd 7, Lordswood Youth 0 Anchorians Jaguars 10, Bredhurst Juniors 7 Bredhurst Juniors Youth 1, Rainham 84 Warriors 5 Anchorians Lions 3, Meopham Colts Black 0 Pegasus 81 Colts 4.

Under-15 Cup: Anchorians Lions 0 Real 60 Youth Tigers 2, Meopham Colts Red 3 Wigmore Youth Athletic 1, Milton And Fulston Utd 1 Thamesview Rangers 0, Hempstead Valley 3 Punjab United 2.

Under-16 Division 1: Cobham Colts 1 Wigmore Youth 1, Wigmore Youth Whippets 14 Rainham 84 Youth Warriors 0, Eagles 4 Bredhurst Juniors 2, Real 60 Youth Panthers 0 Thamesview 5, New Road 1 Longfield Tigers 7.

Rainham 84 Rangers under-14s (red) drive forward against Cuxton 91 under-14s. Picture: Alan Langley FM21837903
Rainham 84 Rangers under-14s (red) drive forward against Cuxton 91 under-14s. Picture: Alan Langley FM21837903

Under-16 Division 2: Milton And Fulston Utd 0 Chatham Riverside Rovers 3, Pegasus 81 Flyers 5 Black Lion Youth 4, Rainham Eagles 1 Rainham 84 Youth Devils 5, Hempstead Valley 0 Real 60 Lynx 3.

Under-18 Division 1: Real 60 Predators 3 Anchorians United 0, Thamesview Rangers 2 Wigmore Youth 4, Woodcoombe Youth 11 Thamesview 1, Lordswood Youth 1 Rochester City 0, Bredhurst Juniors 2 Eagles 1.

Under-18 Division 2: Rainham 84 Youth 9 Bredhurst Juniors Blue 0, Anchorians Boys 4 Bredhurst Juniors Youth 5, Rainham Eagles 1 Eagles Gold 4, Thamesview Youth 2 Pegasus 81 Colts 1, Pegasus 81 Flyers 0 Lordswood Youth Tigers 14.

Read more: All the latest sports news in Kent


More by this author


Close This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.Learn More