Home   Medway   Sport   Article

Medway Messenger Youth League results (19/01/20)


More news, no ads

LEARN MORE

Under-9 Trophy: Hempstead Valley Harriers 3 Sheerness East Youth 4, Strood United 5 Cuxton 1991 1, Lordswood Youth 2 Real 60 Youth Lions 0, Milton And Fulston Utd 2 Bredhurst Juniors 0.

Under-9 Shield: Woodcoombe Youth United 0 Rainham 84 Youth Devils 6, Woodcoombe Youth 0 Iwade Herons Rover 3, Milton And Fulston Utd Zebras 3 Medway United West 1 (on pens).

Strood United under-7s take on Milton and Fulston Zebras under-7s. Picture: Phil Lee FM27123834
Strood United under-7s take on Milton and Fulston Zebras under-7s. Picture: Phil Lee FM27123834

Under-10 Trophy: Wigmore Youth Whippets 6 Medway United East 2, Sheerness East Youth 0 Real 60 Youth Lions 6.

Under-10 Shield: New Road Giants 2 Cuxton 1991 Eagles 1, Strood United 4 Rainham Kenilworth Youth 5, Rainham 84 Youth Devils 4 Woodcoombe Youth 1, Strood 87 Vipers 0 Anchorians Jaguars 1.

Under-12 Division 1: Medway United West 6 Cuxton 1991 Crusaders 4, Punjab United 5 Woodcoombe Youth 2.

Milton and Fulston Zebras under-7s (Black/White) are closed down by Strood United under-7s. Picture: Phil Lee FM27123847
Milton and Fulston Zebras under-7s (Black/White) are closed down by Strood United under-7s. Picture: Phil Lee FM27123847

Under-12 Division 2: Anchorians Jaguars 6 Northfleet Eagles Red 0, Bredhurst Juniors 3 Chatham Riverside 1, Rochester City Orange 1 Milton And Fulston Utd 6, Anchorians Arrows 2 Wigmore Youth Wanderers 3, Thamesview 6 Anchorians Archers 2.

Under-13 Division 1: Rochester City 1 Medway United East 2.

Under-13 Division 2: Rainham Kenilworth Youth 1 Milton And Fulston Utd 2, Medway United West 2 Strood United 1.

Under-13 John Leeds Trophy: New Road Blues 7 Sheerness East Youth 8 (on pens), Eagles 1 New Road 5.

Anchorians Panthers under-14s on the ball against Hempstead Valley under-14s. Picture: Phil Lee FM27123680
Anchorians Panthers under-14s on the ball against Hempstead Valley under-14s. Picture: Phil Lee FM27123680

Under-14 Division 1: Northfleet Eagles White 1 Real 60 Youth 1, AFC Lions 4 Rainham 84 Youth Rangers 2, Anchorians Panthers 3 Hempstead Valley 3, Rainham 84 Youth Devils 2 Anchorians Athletic 2, Cuxton 1991 United 3 Hempstead Valley Rangers 2.

Under-14 Division 2: Bredhurst Juniors Youth 1 Rainham 84 Youth Warriors 2, Chatham Riverside 4 Pegasus 81 Colts 1, Anchorians Jaguars 7 Bredhurst Juniors 2, Pegasus 81 Flyers 2 Milton And Fulston Utd 6, New Road 6 Lordswood Youth 1.

Under-15 Division 1: New Road 0 Hempstead Valley 3, Punjab United 1 Meopham Colts Red 0, Anchorians Pumas 5 Wigmore Youth Athletic 1, Thamesview Rangers 0 Cuxton 1991 4.

Hempstead Valley under-14s clear their lines against Anchorians Panthers under-14s. Picture: Phil Lee FM27123681
Hempstead Valley under-14s clear their lines against Anchorians Panthers under-14s. Picture: Phil Lee FM27123681

Under-16 Division 1: Wigmore Youth Whippets 2 Longfield Tigers 6, Bredhurst Juniors 3 Cobham Colts 2, Real 60 Youth Panthers 2 Wigmore Youth 1.

Under-16 Division 2: Milton And Fulston Utd 5 Hempstead Valley 2, Rainham Eagles 2 Pegasus 81 Flyers 6, Rainham 84 Youth Devils 2 Black Lion Youth 3.

Under-18 Division 1: Woodcoombe Youth 3 Anchorians United 2, Real 60 Youth Predators 1 Lordswood Youth 3, Thamesview 0 Rochester City 9, Bredhurst Juniors 2 Thamesview Rangers 0.

Under-18 Division 2: Thamesview Youth 3 Bredhurst Juniors Youth 0, Pegasus 81 Colts 1 Eagles Gold 2, Pegasus 81 Flyers 2 Rainham 84 Youth 0.

Read more: All the latest sports news in Kent

Close This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.Learn More