Football fixtures and results: Saturday August 13 to Wednesday August 17
Published: 05:00, 12 August 2022
Updated: 10:41, 18 August 2022
SATURDAY AUGUST 13
League 2
AFC Wimbledon 2-2 Doncaster
Bradford 2-0 Newport
Carlisle 1-1 Swindon
Harrogate 0-0 Crawley
Leyton Orient 1-0 Mansfield
Northampton 2-1 Hartlepool
Rochdale 0-1 Grimsby
Salford 3-0 Crewe
Stockport 1-0 Colchester
Sutton 1-0 Barrow
Tranmere 3-0 Gillingham
Walsall 1-1 Stevenage
National League
Boreham Wood 2-2 Notts County
Bromley 0-0 Altrincham
Chesterfield 1-0 Aldershot
Eastleigh 1-0 Wealdstone
FC Halifax 0-1 Torquay
Gateshead 2-2 Barnet
Maidenhead 3-2 Scunthorpe
Maidstone 2-1 York
Oldham 3-2 Dorking
Solihull Moors 1-1 Southend
Woking 2-0 Dagenham
Yeovil 1-1 Wrexham
National League South
Braintree 1-1 Havant
Chippenham v Chelmsford - abandoned due to player injury
Concord 1-0 Taunton
Dartford 2-1 Cheshunt
Dover 1-0 Hungerford
Eastbourne 3-4 Bath
Farnborough 1-1 Dulwich
Hampton 1-1 Hemel Hempstead
Slough 1-1 Tonbridge
St Albans 0-1 Oxford City
Welling 2-4 Worthing
Weymouth 2-3 Ebbsfleet
Isthmian Premier
Billericay 2-1 Cray Wanderers
Bishop's Stortford 2-1 Haringey
Bognor 1-0 Hornchurch
Canvey 1-3 Horsham
Carshalton 2-1 Brightlingsea
Corinthian Casuals 4-1 Bowers
Enfield Town 1-1 Folkestone
Hastings 1-2 Aveley
Margate 1-1 Kingstonian
Wingate & Finchley 1-1 Lewes
Isthmian South East
Burgess Hill 0-1 Ashford
Corinthian 0-2 Hythe
East Grinstead 1-0 Chatham
Faversham 2-3 Littlehampton Town
Lancing 2-3 Beckenham
Ramsgate 3-0 Cray Valley
Sevenoaks 1-0 Three Bridges
Sheppey 1-1 Chichester
VCD 2-1 Haywards Heath
Whitehawk 2-1 Sittingbourne
Southern Counties East Premier Division
Bearsted 1-1 Sutton Athletic
Canterbury 3-2 Holmesdale
Erith Town 1-3 Rusthall
Glebe 4-1 Lordswood
Hollands & Blair 1-1 Fisher
K Sports 0-4 Erith & Belvedere
Kennington 0-2 Stansfeld
Punjab United 1-2 Deal
Tunbridge Wells 0-2 Whitstable
Welling Town 0-0 Phoenix Sports
Southern Counties East Division 1
AFC Whyteleafe 1-1 Greenways
Bermondsey 1-3 Tooting Bec
Croydon 0-0 Staplehurst
FC Elmstead 2-3 Faversham Strike Force
Kent Football Utd 2-2 Bridon Ropes
Larkfield 2-0 SC Thamesmead
Lydd 2-1 Lewisham
Meridian 2-1 Snodland
Rochester 0-1 Forest Hill
SUNDAY AUGUST 14
Isthmian Premier
Potters Bar 1-0 Herne Bay
MONDAY AUGUST 15
Isthmian Premier
Aveley 1-0 Billericay
Southern Counties East Division 1
Greenways 1-0 Kent Football Utd
TUESDAY AUGUST 16
League 2
Barrow 2-1 Walsall
Colchester 1-0 Bradford
Crawley 2-3 Northampton
Crewe 1-0 Sutton
Doncaster 2-1 Stockport
Gillingham 0-2 Harrogate
Grimsby v Carlisle - abandoned due to waterlogged pitch
Hartlepool 0-0 Tranmere
Mansfield 5-2 AFC Wimbledon
Newport 2-3 Salford
Stevenage 1-0 Rochdale
Swindon 1-1 Leyton Orient
National League
Boreham Wood 1-2 Aldershot
Bromley 1-0 Torquay
Chesterfield 2-0 Wrexham
Eastleigh 1-1 Dagenham
FC Halifax 0-0 Southend
Gateshead 1-1 Notts County
Maidenhead 2-0 Altrincham
Maidstone 2-4 Dorking
Oldham 1-2 Wealdstone
Woking 2-0 Scunthorpe
Yeovil 1-2 Barnet
National League South
Braintree 3-1 Hemel Hempstead
Chippenham P-P Oxford City
Concord 1-1 Dulwich
Dartford 1-2 Havant
Dover 1-2 Tonbridge
Eastbourne 2-3 Ebbsfleet
Farnborough 1-0 Taunton
Hampton 1-1 Bath
Slough 0-2 Chelmsford
St Albans 0-0 Hungerford
Welling 2-1 Cheshunt
Weymouth 0-3 Worthing
Isthmian Premier
Bowers 0-2 Margate
Brightlingsea 1-5 Canvey
Folkestone 0-0 Hastings
Haringey 2-4 Herne Bay
Hornchurch 3-2 Enfield Town
Horsham 5-0 Corinthian Casuals
Lewes 2-0 Carshalton
Potters Bar 0-1 Bishop's Stortford
Isthmian South East
Ashford P-P Sevenoaks
Beckenham 3-2 Corinthian
Chatham 2-0 Faversham
Chichester 1-0 Burgess Hill
Cray Valley 1-0 East Grinstead
Haywards Heath 2-2 Lancing
Littlehampton Town 0-1 Whitehawk
Sittingbourne 0-0 Ramsgate
Three Bridges 2-0 VCD
FA Cup Extra Preliminary Round Replay
Sheppey 6-0 Athletic Newman
Southern Counties East Premier Division
Bearsted 1-0 Kennington
Deal 3-1 Canterbury
Fisher 0-1 Erith Town
Lordswood 0-1 K Sports
Stansfeld 1-2 Welling Town
WEDNESDAY AUGUST 17
National League
Solihull Moors 1-1 York
Isthmian Premier
Cray Wanderers 2-2 Bognor
Kingstonian 2-2 Wingate & Finchley
Southern Counties East Premier Division
Holmesdale 2-1 Tunbridge Wells
Phoenix Sports 2-2 Glebe
Rusthall 5-2 Punjab United
Southern Counties East Division 1
Bridon Ropes 3-0 SC Thamesmead
Faversham Strike Force 2-2 Rochester
FC Elmstead 5-1 Meridian
Snodland 2-2 Larkfield
Staplehurst 4-2 Lydd
Tooting Bec 0-0 Croydon
Read more
All Kent Sport Dartford Football Dover Football Ebbsfleet Football Folkestone Football Football Gills News Herne Bay FC Maidstone United Margate FC Non League Ryman League Sport Sport Football Tonbridge Angels Welling FootballMore by this author
Matthew Panting