Home   Medway   Sport   Article

Medway Messenger Youth League results (12/03/17)

By KentOnline reporter
Milton & Fulston United under-11s find a gap against Hempstead Valley Rangers Picture: Steve Crispe
Milton & Fulston United under-11s find a gap against Hempstead Valley Rangers Picture: Steve Crispe

Under-7 Trophy Event, semi-finals: Sheerness East Youth 2 New Ash Green Grasshoppers 8, Strood 87 8 Strood 87 Rangers 1.

Under-8 Trophy Event, last 16: Lordswood Youth 2 Iwade Herons Colts 1, Strood 87 9 Bredhurst Juniors 2, Wigmore Youth 4 Hempstead Valley Heats 5.

Under-10 Trophy Event, semi-finals: Oak Athletic 0 Cuxton 91 Cobras 2.

Under-11 Trophy Event, quarter-finals: Real 60 Pumas 2 Real 60 Lions 0, Strood United 0 Cuxton 91 United 12, Chatham Riverside 4 Real 60 Toms 0, Cobham Colts 4 Wigmore Youth 3.

Under-12 Division 1: Cuxton 91 Orange 2 Fairview Rangers 1, Sheerness East Youth 1 Woodcoombe Youth 7, Lordswood Youth 2 Thamesview 3, Wigmore Youth 4 Meopham Colts 3, Wigmore Youth Wanderers 5 Pegasus 81 Flyers 1, Hempstead Valley 0 Iwade Herons 2.

Under-12 Division 2: Pegasus 81 Colts 5 New Road 0, Thamesview Rangers 4 Cuxton 91 Blue 3, Milton & Fulston United 2 Woodpecker HI 3, Chatham Riverside 0 Real 60 Tigers 6, Strood 87 1 Bredhurst Juniors 4.

Under-13 Division 1: Milton & Fulston United 8 Pegasus 81 2, Real 60 Panthers 2 Rainham Kenilworth Colts 6, Sheerness East Youth 6 Real 60 Lynx 0, Rainham Kenilworth 12 Bredhurst Juniors 0, Woodcoombe Youth 3 Wigmore Youth 8, Rainham Eagles 1 Cuxton 91 5, Milton & Fulston United 2 Wigmore Youth 2.

Under-13 Division 2: Hempstead Valley Colts 3 Cobham Colts 2, Bredhurst Juniors Youth 8 Chatham Riverside Rovers 0, Rainham 84 1 Eagles 7, Chatham Riverside Rangers 1 Milton & Fulston United Zebras 2, Cliffe Woods Colts 1 New Road Giants 7, Wigmore Youth Whippets 2 Anchorians 2.

Woodcoombe Youth under-13s try some trickery against Wigmore Youth in Division 1 Picture: Phil Lee
Woodcoombe Youth under-13s try some trickery against Wigmore Youth in Division 1 Picture: Phil Lee

Under-14 Division 1: Cobham Colts 1 Lordswood Youth 9, Thamesview 5 Hempstead Valley 4, Chatham Riverside 2 Woodcoombe Youth 5, Bredhurst Juniors 6 Meopham Colts 1, Walderslade 0 Woodpecker HI United 1.

Under-14 Division 2: Horsted Youth 2 Pegasus 81 Colts 2, Eagles 4 Thamesview United 2, Pegasus 81 Flyers 4 Strood 87 4, Bredhurst Juniors Youth 0 Rainham Eagles 6, Woodpecker HI Rovers 3 Anchorians 2.

Under-15 Division 1: Eagles 3 Hempstead Valley 2, Lordswood Youth 3 Woodcoombe Youth 1, Strood 87 Rangers 1 Bredhurst Juniors 3.

Under-15 Division 2: Meopham Colts Red 3 Bredhurst Juniors Youth 1, Thamesview Rangers 2 Real 60 0, New Road 1 Anchorians 2.

Under-16 Division 1: Cobham Colts 5 Bredhurst Juniors 1, Hempstead Valley Colts 4 Lordswood Youth 0, Eagles 3 Hempstead Valley 3, Meopham Colts 1 Woodcoombe Youth 5.

Under-16 Division 2: Milton & Fulston United 1 FC Borstal 2, Pegasus 81 10 Real 60 3, Wigmore Youth Wanderers 0 Riverview United 8.

Under-18 Division 1: Horsted Youth 8 Milton & Fulston United 0, Bredhurst Juniors 3 Wigmore Youth 3, Wigmore Youth Wanderers 1 Cliffe Woods Colts Athletic 2.

Under-18 Division 2: Anchorians 1 Rainham Eagles 5, Cuxton 91 3 Cliffe Woods Colts 2, Lordswood Youth 1 Rainham Kenilworth 7, Meopham Colts 2 Woodcoombe Youth 1.

Anchorians under-14s look to find a way past Woodpecker Hi Rovers Picture: Phil Lee
Anchorians under-14s look to find a way past Woodpecker Hi Rovers Picture: Phil Lee
Close This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.Learn More