Home   Medway   Sport   Article

Medway Messenger Youth League results (26/03/17)

By KentOnline reporter
New Road Blues under-10s (blue) battle Sheerness East Picture: Ruth Cuerden
New Road Blues under-10s (blue) battle Sheerness East Picture: Ruth Cuerden

Under-8 Trophy Event, semi-finals: Hempstead Valley Heats 6 Strood United Tigers 2, Strood 87 1 Thamesview 4.

Under-11 Trophy Event, semi-finals: Chatham Riverside 5 Cobham Colts 0, Real 60 Pumas 1 Cuxton 91 United 1 (AET 1-1 Cuxton 91 won 4-3 on penalties).

Under-12 Division 1: Cuxton 91 Orange 7 Sheerness East Youth 2, Wigmore Youth 1 Hempstead Valley 1, Iwade Herons 2 Meopham Colts 0, Woodcoombe Youth 2 Fairview Rangers 0, Wigmore Youth Wanderers 4 Hempstead Valley 1.

Under-12 Division 2: Real 60 Tigers 1 Milton & Fulston United 2, Cliffe Woods Colts 3 Bredhurst Juniors 3, Milton & Fulston United Zebras 5 New Road 0, Chatham Riverside 0 Cuxton 91 Blue 6.

Under-13 Division 1: Milton & Fulston United 3 Cuxton 91 2, Real 60 Lynx 9 Rainham Eagles 2, Real 60 Panthers 4 Woodpecker HI 0, Rainham Kenilworth Colts 2 Pegasus 81 2, Woodcoombe Youth 2 Bredhurst Juniors 3, Wigmore Youth 5 Rainham Kenilworth 3, Milton & Fulston United 6 Woodcoombe Youth 0.

Under-13 Division 2: Hempstead Valley Colts 6 Anchorians 1, Eagles 3 Wigmore Youth Whippets 1, Rainham 84 6 Black Lion Youth 0, Chatham Riverside Rovers 3 Cobham Colts 1, Bredhurst Juniors Youth 3 Milton & Fulston United Zebras 2, New Road Giants 1 Chatham Riverside Rangers 2.

Under-14 Division 1: Cobham Colts 1 Woodcoombe Youth 5, Thamesview 10 Meopham Colts 0, Chatham Riverside 1 Woodpecker HI United 1, Walderslade 0 Lordswood Youth 1, Lordswood Youth 5 Walderslade 1.

Eagles shield the ball from Rainham Eagles in Under-14 Division 2 Picture: Steve Crispe
Eagles shield the ball from Rainham Eagles in Under-14 Division 2 Picture: Steve Crispe

Under-14 Division 2:Under-15 Division 1: Bredhurst Juniors 3 Woodcoombe Youth 1, Hempstead Valley 2 Strood 87 Rangers 2.

Eagles 3 Rainham Eagles 2, Wigmore Youth 1 Thamesview United 6, Woodpecker HI Rovers 1 Pegasus 81 Colts 1.

Under-15 Division 2: Meopham Colts Red 3 Cobham Colts 4, Thamesview Rangers 1 Anchorians 0.

Under-16 Division 1: Cobham Colts 3 Lordswood Youth 3, Woodcoombe Youth 3 Eagles 0.

Under-16 Division 2: Real 60 1 Riverview United 7.

Under-18 Division 1: Bredhurst Juniors 0 Rainham Kenilworth Athletic 3, Wigmore Youth Wanderers 6 Horsted Youth 0.

Under-18 Division 2: Anchorians 1 Rainham Kenilworth 2 Meopham Colts 9 Cliffe Woods Colts 0.

Pegasus 81 Flyers and Anchorians on the stretch in Under-14 Division 2 Picture: Steve Crispe
Pegasus 81 Flyers and Anchorians on the stretch in Under-14 Division 2 Picture: Steve Crispe
Close This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.Learn More