Home   Maidstone   Sport   Article

Football fixtures and results - Saturday January 5 to Wednesday January 9

By KentOnline reporter

SATURDAY JANUARY 5

FA CUP THIRD ROUND
Gillingham 1-0 Cardiff

SKYBET LEAGUE 1
Charlton 1-1 Sunderland
Rochdale 0-4 Burton
Scunthorpe 2-1 Coventry

VANARAMA NATIONAL LEAGUE
Bromley 3-2 AFC Fylde
Chesterfield 3-3 Ebbsfleet
Dagenham 4-4 Boreham Wood
FC Halifax 0-0 Braintree
Gateshead 0-1 Maidenhead
Hartlepool 1-2 Maidstone
Havant 2-0 Barrow
Leyton Orient 0-3 Salford
Solihull Moors 4-1 Eastleigh
Sutton 2-1 Harrogate
Wrexham 0-1 Dover

VANARAMA NATIONAL LEAGUE SOUTH
Chelmsford 2-0 Hampton
Chippenham 2-3 Eastbourne
Dulwich 0-2 Bath
East Thurrock 2-0 Gloucester
Hungerford 2-1 Concord
St Albans 1-0 Oxford City
Torquay 4-0 Slough
Wealdstone 1-1 Dartford
Welling 5-3 Truro
Weston 2-3 Billericay

BOSTIK PREMIER
AFC Hornchurch 1-1 Dorking Wanderers
Bishop’s Stortford 0-3 Kingstonian
Bognor 2-0 Carshalton
Burgess Hill 0-0 Folkestone
Corinthian Casuals 0-0 Harlow
Enfield Town 1-1 Lewes
Haringey 3-0 Whitehawk
Leatherhead 2-1 Potters Bar
Margate 1-1 Worthing
Merstham 3-0 Wingate & Finchley
Tonbridge 2-2 Brightlingsea

BOSTIK SOUTH EAST
Faversham 0-2 Horsham
Hastings 5-0 Sittingbourne
Haywards Heath 2-3 Ramsgate
Herne Bay 1-2 Sevenoaks
VCD 0-4 Ashford
Whitstable 1-1 East Grinstead
Whyteleafe 4-1 Greenwich

FA VASE FOURTH ROUND
Bearsted 1-2 Abbey Rangers aet (1-1 at 90mins)
Cray Valley 3-1 Baffins Milton Rovers

SOUTHERN COUNTIES EAST LEAGUE PREMIER DIVISION
AFC Croydon 1-2 K Sports
Beckenham 1-1 Hollands & Blair
Chatham 7-2 Erith Town
Crowborough 1-4 Corinthian
Croydon 2-1 Glebe
Deal 1-1 Fisher
Punjab Utd 3-6 Tunbridge Wells
Sheppey 3-3 Lordswood

SOUTHERN COUNTIES EAST LEAGUE DIVISION 1
Forest Hill 6-2 Rochester
Greenways 1-4 Bridon Ropes
Kennington 2-1 FC Elmstead
Kent Football Utd 2-2 Snodland
Meridian 1-4 Erith & Belvedere
Phoenix Sports Res 0-4 Welling Town
SC Thamesmead 4-1 Lydd
Stansfeld 4-1 Lewisham
Sutton Ath 3-2 Holmesdale

SUNDAY JANUARY 6

BOSTIK SOUTH EAST
Cray Wanderers 1-0 Three Bridges

FA VASE FOURTH ROUND
Canterbury 3-2 Newport Pagnell

MONDAY JANUARY 7

SOUTHERN COUNTIES EAST LEAGUE CHALLENGE CUP THIRD ROUND

SC Thamesmead 2-1 Beckenham

TUESDAY JANUARY 8

VANARAMA NATIONAL LEAGUE
Bromley 2-0 Wrexham
Gateshead 1-2 Solihull Moors

VANARAMA NATIONAL LEAGUE SOUTH
Slough 0-0 Bath
Truro 2-1 St Albans

BOSTIK PREMIER
Brightlingsea 3-0 Bognor
Whitehawk 1-2 Worthing

SOUTHERN COUNTIES EAST LEAGUE CHALLENGE CUP THIRD ROUND
Chatham 4-2 Forest Hill aet
Deal 1-2 Corinthian aet
FC Elmstead 0-2 Sheppey
Fisher 2-1 Snodland
Glebe 2-3 Erith Town

WEDNESDAY JANUARY 9

VANARAMA NATIONAL LEAGUE SOUTH
Woking 2-0 Welling

SOUTHERN COUNTIES EAST LEAGUE CHALLENGE CUP THIRD ROUND
Cray Valley 3-2 Lordswood aet

Follow us

Like Us on Facebook

Most popular

Kent Travel News

Close This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.Learn More