Home   Maidstone   Sport   Article

Football fixtures and results - Saturday November 9 to Wednesday November 13

ByMatthew Panting

SATURDAY NOVEMBER 9

FA CUP FIRST ROUND

Ebbsfleet 2-3 Notts County
Maidstone 1-0 Torquay
Sunderland 1-1 Gillingham

NATIONAL LEAGUE

Stockport 1-0 Dagenham

NATIONAL LEAGUE SOUTH

Bath 3-1 Concord
Chelmsford 2-2 Dorking Wanderers
Havant A-A Slough
Hemel Hempstead 0-3 Braintree
Hungerford P-P Tonbridge
Wealdstone P-P Eastbourne
Weymouth 2-1 Hampton

FA TROPHY SECOND QUALIFYING ROUND

Margate 0-4 Tooting

ISTHMIAN LEAGUE PREMIER

Bishop's Stortford 1-3 Corinthian Casuals
Cray Wanderers 6-1 Cheshunt
Horsham 4-0 Bowers
Lewes 1-2 Wingate & Finchley

ISTHMIAN LEAGUE SOUTH EAST

Ashford 1-4 VCD
Burgess Hill 3-0 Guernsey
East Grinstead 0-1 Faversham
Hythe 2-2 Whyteleafe
Ramsgate 0-2 Cray Valley
Sevenoaks 2-2 Chichester
Sittingbourne 2-0 Herne Bay

SOUTHERN COUNTIES EAST LEAGUE PREMIER DIVISION

AFC Croydon 1-6 Lordswood
Canterbury 0-1 Greenwich
Corinthian 2-1 Beckenham
Erith Town 1-2 Bearsted
Hollands & Blair 7-1 Erith & Belvedere
K Sports 0-1 Glebe
Punjab Utd 2-3 Fisher
Sheppey 6-2 Deal
Tunbridge Wells 2-0 Chatham
Welling Town 2-1 Crowborough

SOUTHERN COUNTIES EAST LEAGUE DIVISION 1

Croydon 2-3 Rusthall
FC Elmstead 1-2 Greenways
Holmesdale 4-1 Bridon Ropes
Lewisham 1-1 SC Thamesmead
Meridian 2-1 Lydd
Rochester 5-0 Kent Football Utd
Snodland 0-2 Forest Hill
Stansfeld 1-0 Kennington

SUNDAY NOVEMBER 10

FA CUP FIRST ROUND

Bristol Rovers 1-1 Bromley
Dover 1-0 Southend

TUESDAY NOVEMBER 12

NATIONAL LEAGUE SOUTH

Billericay v Wealdstone
Welling v Dulwich

ISTHMIAN LEAGUE

Bowers v Bishop's Stortford
Leatherhead v Corinthian Casuals
Margate v Bognor
Wingate & Finchley v Cray Wanderers

ISTHMIAN LEAGUE SOUTH EAST

Phoenix Sports v Faversham
Whyteleafe v Ashford

VELOCITY TROPHY

Sevenoaks v VCD
Whitstable v Herne Bay

FA VASE SECOND ROUND

Bearsted v Chatham

SOUTHERN COUNTIES EAST LEAGUE CHALLENGE CUP SECOND ROUND

AFC Croydon v FC Elmstead
Fisher v Erith Town
Glebe v Greenwich
Meridian v Sutton Athletic

WEDNESDAY NOVEMBER 13

FA TROPHY SECOND QUALIFYING ROUND

Maldon v Folkestone

ISTHMIAN LEAGUE PREMIER

Kingstonian v Cheshunt

SOUTHERN COUNTIES EAST LEAGUE DIVISION 1

Kennington v Rochester

SOUTHERN COUNTIES EAST LEAGUE CHALLENGE CUP SECOND ROUND

Canterbury v Lydd
Snodland v Deal

Close This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.Learn More