Home   Maidstone   Sport   Article

Football fixtures and results: Friday October 15 to Wednesday October 20


More news, no ads

LEARN MORE

FRIDAY OCTOBER 15

League 1

Burton 3-2 Morecambe

Kent Senior Trophy First Round

Sheppey 4-0 Tunbridge Wells

SATURDAY OCTOBER 16

League 1

AFC Wimbledon 2-2 Sheffield Wednesday
Bolton 0-4 Wigan
Cambridge 2-2 Ipswich
Cheltenham 1-0 Accrington
Doncaster 0-2 Wycombe
Fleetwood 3-0 Crewe
Gillingham 1-2 Sunderland
Lincoln 2-1 Charlton
Oxford 1-3 Plymouth
Rotherham 4-1 Portsmouth
Shrewsbury 1-0 MK Dons

FA Cup Fourth Qualifying Round

AFC Sudbury 3-1 Dartford
Dover 1-1 Yate Town
Eastleigh 3-3 Folkestone
Ebbsfleet 2-0 Hampton

National League South

Billericay 2-1 Slough
Eastbourne 2-2 Chippenham
Welling 1-0 Braintree

Isthmian Premier

Bishop's Stortford 1-0 Margate
Brightlingsea 1-3 Wingate & Finchley
Carshalton 4-1 East Thurrock
Enfield Town 2-2 Worthing
Hornchurch 1-1 Leatherhead
Merstham 5-0 Haringey

Isthmian South East

Cray Valley 0-0 Chichester
Haywards Heath 0-1 Herne Bay
Hythe 2-2 Three Bridges
Lancing 0-3 Corinthian
Ramsgate 2-4 Burgess Hill
Sevenoaks 0-3 Ashford
VCD 4-1 Faversham
Whitehawk 1-0 East Grinstead
Whitstable 1-0 Phoenix Sports

Kent Senior Trophy First Round

Canterbury 0-4 Erith & Belvedere
Croydon 0-2 Chatham
Glebe 9-0 Farnborough OBG
Holmesdale 2-0 Faversham Strike Force
K Sports 1-2 Lewisham
Kennington 1-5 Deal
Lydd 3-2 Kent Football United
Meridian 0-5 Erith Town
Punjab United 3-4 Rusthall
SC Thamesmead 0-3 West Wickham
Snodland 0-0 Larkfield (Larkfield won 5-3 on pens)
Sutton Athletic 1-2 Welling Town

Southern Counties East Premier Division

Tower Hamlets 0-4 Crowborough

Southern Counties East Division 1

Chessington & Hook 2-6 Bridon Ropes
Forest Hill 0-1 Westside

SUNDAY OCTOBER 17

Isthmian Premier

Kingstonian 1-1 Cheshunt

MONDAY OCTOBER 18

Kent Senior Trophy First Round

Greenways 2-1 Stansfeld

TUESDAY OCTOBER 19

League 1

Cambridge 1-1 Sheffield Wednesday
Charlton 2-3 Accrington
Cheltenham 3-1 Morecambe
Crewe 0-4 Sunderland
Fleetwood 0-1 Burton
Gillingham 1-0 Doncaster
Lincoln 0-1 AFC Wimbledon
Oxford 2-0 Shrewsbury
Plymouth 3-0 Bolton
Portsmouth 0-4 Ipswich
Rotherham 0-0 Wycombe
Wigan 1-2 MK Dons

FA Cup Fourth Qualifying Round replay

Folkestone 2-3 Eastleigh aet
Yate Town P-P Dover

Isthmian Premier

East Thurrock 1-2 Bishop's Stortford
Horsham 0-2 Cheshunt
Merstham 4-0 Bowers

Isthmian South East

Haywards Heath 1-0 Chichester
Hythe 0-3 Hastings
Sittingbourne 3-2 Whitstable
Whitehawk 0-0 Burgess Hill

Southern Counties East Premier Division

Crowborough 0-2 Chatham

WEDNESDAY OCTOBER 20

Isthmian South East

Sevenoaks 2-0 East Grinstead

Kent Senior Trophy First Round

FC Elmstead 0-2 Hollands & Blair

Close This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.Learn More