Home   Medway   Sport   Article

Football fixtures and results - Saturday November 2 to Wednesday November 6

ByRichard Trevena

SATURDAY NOVEMBER 2

LEAGUE 1

AFC Wimbledon 1-1 Lincoln
Blackpool 4-3 Peterborough
Bolton 2-1 Fleetwood
Coventry 0-0 Accrington
Doncaster 2-2 Burton
Gillingham 0-3 Rotherham
MK Dons 1-3 Tranmere
Portsmouth 1-1 Oxford
Rochdale 1-2 Bristol Rovers
Sunderland 1-0 Southend
Wycombe 1-0 Shrewsbury

NATIONAL LEAGUE

AFC Fylde 0-0 Dover
Aldershot 2-0 Maidenhead
Barnet 2-1 Chorley
Barrow 1-0 Sutton
Eastleigh 4-2 Harrogate
Ebbsfleet 2-2 Chesterfield
FC Halifax 2-4 Torquay
Notts County 2-2 Hartlepool
Solihull Moors 2-1 Dagenham
Stockport 1-3 Woking
Wrexham 1-0 Bromley
Yeovil 1-1 Boreham Wood

NATIONAL LEAGUE SOUTH

Billericay P-P Weymouth
Braintree 0-3 Hungerford
Chippenham 0-0 Welling
Concord 2-1 Hemel Hempstead
Dorking 2-2 Wealdstone
Dulwich 1-3 Bath
Eastbourne 0-2 Dartford
Hampton & Richmond 2-1 Maidstone
Slough 2-1 Chelmsford
St Albans 1-3 Havant
Tonbridge 4-4 Oxford City

ISTHMIAN PREMIER

Bishop's Stortford 0-1 Leatherhead
Bognor P-P Enfield
Brightlingsea 0-2 Kingstonian
Carshalton 1-1 Folkestone
Cheshunt 0-2 Lewes
Corinthian Casuals 1-2 Margate
Cray Wanderers 2-2 Worthing
East Thurrock 3-1 Wingate & Finchley
Haringey 1-2 Horsham
Hornchurch 3-1 Potters Bar
Merstham P-P Bowers

ISTHMIAN SOUTH EAST

Chichester P-P Ashford
Cray Valley 1-0 Three Bridges
Faversham P-P Ramsgate
Guernsey P-P Whitstable
Hastings 2-0 Hythe
Haywards Heath P-P Sittingbourne
Herne Bay 3-1 East Grinstead
VCD 2-2 Sevenoaks
Whitehawk 2-0 Burgess Hill
Whyteleafe 2-1 Phoenix Sports

FA VASE SECOND ROUND

Bearsted P-P Chatham
Corinthian 2-0 Canterbury
Deal 4-1 Oxhey Jets
Fisher 1-2 Glebe
Kennington 1-6 Newhaven
Welling Town 3-1 Bedfont & Feltham

SOUTHERN COUNTIES EAST LEAGUE PREMIER DIVISION

Beckenham 4-2 Lordswood
Greenwich P-P Punjab Utd
Hollands & Blair 9-2 Crowborough
Sheppey 5-3 Erith Town

SOUTHERN COUNTIES EAST LEAGUE DIVISION 1

Bridon Ropes 4-1 Lewisham
Forest Hill 3-1 Stansfeld
Greenways 3-2 Meridian
Kent Football Utd 2-2 FC Elmstead
Rusthall 4-2 Snodland
Sutton Athletic P-P Lydd

MONDAY NOVEMBER 4

SOUTHERN COUNTIES EAST LEAGUE DIVISION 1

SC Thamesmead 2-0 Rochester

SOUTHERN COUNTIES EAST LEAGUE CHALLENGE CUP SECOND ROUND

K Sports 0-1 Lordswood

TUESDAY NOVEMBER 5

LEAGUE 1

Portsmouth 4-1 Southend
Rochdale 0-1 Ipswich
Shrewsbury 1-0 Peterborough

NATIONAL LEAGUE

Hartlepool 0-1 Solihull

NATIONAL LEAGUE SOUTH

Hampton 1-2 Dartford

VELOCITY TROPHY

Herne Bay 1-2 Hythe
Ramsgate 2-0 Whitstable
Sittingbourne 3-2 Cray Valley

KENT SENIOR CUP FIRST ROUND

Margate 1-4 Phoenix Sports

SOUTHERN COUNTIES EAST LEAGUE CHALLENGE CUP SECOND ROUND

Beckenham P-P Rusthall
Corinthian 1-0 Erith & Belvedere

WEDNESDAY NOVEMBER 6

FA VASE SECOND ROUND

Bearsted P-P Chatham

SOUTHERN COUNTIES EAST LEAGUE CHALLENGE CUP FIRST ROUND

Holmesdale 4-3 Welling Town

SOUTHERN COUNTIES EAST LEAGUE CHALLENGE CUP SECOND ROUND

Lewisham 0-2 Forest Hill

KENT SENIOR TROPHY FIRST ROUND

Hollands & Blair 2-0 Greenwich

Close This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.Learn More