Home   Medway   Sport   Article

Medway Messenger Youth League results (20/01/19)

By Richard Trevena

Under-12 Division 1: Bredhurst Juniors 9 Strood United 0, Meopham Colts Yellow 0 Cobham Colts Blue 3, Omega 92 0 Woodpecker 6, Medway United North 2 Omega 92 Spartans 3.

Under-12 Division 2: Milton & Fulston United 1 Cuxton 91 Falcons 1, Cobham Colts Red 1 Meopham Colts Red 0, Hempstead Valley Colts 1 Cliffe Woods Colts 3, Real 60 Leopards 0 Medway United West 2.

Under-12 Division 3: New Road 3 Anchorians Jaguars 0, Chatham Riverside 0 New Road Blues 3, Sheerness East Youth 3 Rainham Kenilworth 9, Thamesview 2 Hempstead Valley 2.

Medway United West under-7s and Sheerness East go head-to-head Picture: Steve Crispe
Medway United West under-7s and Sheerness East go head-to-head Picture: Steve Crispe

Under-13 Division 1: Anchorians Athletic 2 Cuxton 91 Mavericks 10, Real 60 Lions 3 Pegasus 81 Flyers 1, Hempstead Valley 5 Woodpecker 7, Cobham Colts 8 Chatham Riverside 0, Hempstead Valley Rangers 1 Bredhurst Juniors 1.

Under-13 Division 2: Bredhurst Juniors Youth 4 Lordswood Youth 0, Meopham Colts Black 1 New Road 1, Milton & Fulston United 13 Strood 87 1, Cuxton 91 United 7 Anchorians Jaguars 0, Northfleet Eagles White 7 Pegasus 81 Colts 0.

Under-14 Division 1: Hempstead Valley 6 Northfleet Eagles 0, Cliffe Woods Colts 4 Punjab United 2, Pegasus 81 4 Real 60 Tigers 2, Strood 87 0 Thamesview 5.

Under-14 Division 2: Cuxton 91 Orange 4 Anchorians Lions 1, Anchorians Jaguars 0 Anchorians Pumas 10.

Under-15 Division 1: Black Lion Youth 2 Wigmore Youth Whippets 3, Thamesview 3 Wigmore Youth 1, Real 60 Panthers 4 Eagles 2.

Omega 92 under-11s on the ball against Woodcoombe Youth Picture: Phil Lee FM6625655
Omega 92 under-11s on the ball against Woodcoombe Youth Picture: Phil Lee FM6625655

Under-15 Division 2: Hempstead Valley 2 Chatham Riverside Rangers 2, Chatham Riverside Rovers 2 Rainham Eagles Athletic 4, Rainham 84 Devils 5 Sheerness East Youth 0, Rainham Eagles 1 Rainham 84 Warriors 3, Anchorians 7 Cliffe Woods Colts 0.

Under-16 Division 1: Strood 87 1 Lordswood Youth 5, Thamesview 5 Hempstead Valley 2.

Under-16 Division 2: Anchorians 0 Woodpecker Rovers 0, Milton & Fulston United 0 Pegasus 81 Colts 2, Pegasus 81 Flyers 1 Rainham Eagles 3, Horsted Youth 2 Bredhurst Juniors Youth 1.

Under-18 Division 1: Bredhurst Juniors Youth 3 Hempstead Valley 2, Rainham Kenilworth Rangers 6 Woodcoombe Youth 0, Woodcoombe Youth United 3 Bredhurst Juniors 2, Milton & Fulston United 2 Cuxton 91 3.

Under-18 Division 2: Eagles 5 Anchorians United 0, Rochester City 16 Thamesview 1, Lordswood Youth 9 Eagles Green 3, Thamesview Rangers 0 Wigmore Youth 8.

Thamesview, left, and Wigmore Youth contest the points in Under-15 Division 1 Picture: Steve Crispe
Thamesview, left, and Wigmore Youth contest the points in Under-15 Division 1 Picture: Steve Crispe
Close This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.Learn More