Home   Maidstone   Sport   Article

Football fixtures and results - Friday August 9 to Wednesday August 14

ByRichard Trevena

FRIDAY AUGUST 9

FA CUP EXTRA PRELIMINARY ROUND

Balham 1-0 Rusthall

SATURDAY AUGUST 10

SKYBET LEAGUE 1

Bolton 0-0 Coventry
Bristol Rovers 0-0 Wycombe
Fleetwood 2-1 AFC Wimbledon
Gillingham 1-2 Burton
Ipswich 1-1 Sunderland
MK Dons 1-0 Shrewsbury
Oxford 1-0 Peterborough
Portsmouth 2-0 Tranmere
Rochdale 1-1 Doncaster
Rotherham 0-2 Lincoln
Southend 1-3 Blackpool

VANARAMA NATIONAL LEAGUE

AFC Fylde 1-0 Ebbsfleet
Barrow 2-0 Eastleigh
Boreham Wood 2-2 Chesterfield
Bromley 3-3 Torquay
Dover 2-1 Wrexham
FC Halifax 1-0 Dagenham
Maidenhead 0-1 Hartlepool
Notts County 1-2 Barnet
Solihull 2-1 Aldershot
Sutton 2-2 Chorley
Woking 1-0 Harrogate
Yeovil 1-1 Stockport

VANARAMA NATIONAL LEAGUE SOUTH

Braintree 0-4 Wealdstone
Chippenham 2-0 Billericay
Concord 2-1 Slough
Dartford 1-1 Havant
Dorking 3-1 Tonbridge
Dulwich 2-1 St Albans
Eastbourne 1-1 Oxford City
Hampton 1-2 Hemel Hempstead
Hungerford 1-3 Maidstone
Welling 0-3 Bath
Weymouth 4-1 Chelmsford

ISTHMIAN PREMIER

Bishop's Stortford 3-1 Bognor
Bowers 1-1 Wingate & Finchley
East Thurrock 4-1 Cheshunt
Folkestone 2-0 Worthing
Haringey 1-0 Corinthian Casuals
Horsham 1-1 Leatherhead
Kingstonian 0-0 Cray Wanderers
Lewes 1-1 Enfield Town
Margate 0-0 Brightlingsea
Merstham 1-2 Hornchurch
Potters Bar 2-0 Carshalton

FA CUP EXTRA PRELIMINARY ROUND

AFC Croydon Ath 1-0 Virginia Water
Beckenham 4-3 Raynes Park Vale
Bridon Ropes 3-1 Broadfields Utd
Chichester City 3-1 Erith Town
Corinthian 1-2 Little Common
Cray Valley 2-1 Chatham
Crowborough 1-2 AFC Vardeanians
Glebe 3-1 Hollands & Blair
Greenwich 2-3 Canterbury
Hanworth Villa 3-2 Fisher
Horley Town 2-2 Bearsted
Horsham YMCA 2-1 Croydon
Lordswood 0-1 Steyning Town
Punjab Utd 0-1 Broadbridge Heath
Redhill 2-1 K Sports
Sheppey 4-1 East Preston
Sutton Ath 3-2 Deal
Tunbridge Wells 1-1 Pagham
Welling Town 1-4 AFC Uckfield

SOUTHERN COUNTIES EAST LEAGUE DIVISION 1

Greenways 3-1 Stansfeld
Holmesdale 1-1 Kent Football Utd
Kennington 6-2 Lewisham
Lydd P-P Forest Hill
Rochester 2-1 SC Thamesmead
Snodland 0-1 FC Elmstead

SUNDAY AUGUST 11

FA CUP EXTRA PRELIMINARY ROUND

Erith & Belvedere 1-1 Peacehaven

MONDAY AUGUST 12

VANARAMA NATIONAL LEAGUE SOUTH

Chelmsford 4-0 Dartford

ISTHMIAN PREMIER

Carshalton 1-2 East Thurrock

TUESDAY AUGUST 13

CARABAO CUP FIRST ROUND

Gillingham 2-2 Newport (Newport won 4-1 on pens)

VANARAMA NATIONAL LEAGUE

Aldershot 0-1 Bromley
Barnet 0-1 Dover
Chesterfield 1-2 Woking
Chorley 1-6 Solihull
Dagenham 0-3 Boreham Wood
Eastleigh 1-1 Sutton
Ebbsfleet 1-3 Yeovil
Harrogate 0-2 Notts County
Hartlepool 2-2 AFC Fylde
Stockport 3-2 Barrow
Torquay 0-2 Maidenhead
Wrexham 1-0 FC Halifax

VANARAMA NATIONAL LEAGUE SOUTH

Bath 2-1 Hungerford
Billericay 2-1 Welling
Hemel Hempstead 1-0 Dulwich
Maidstone 0-0 Eastbourne
Oxford City 3-2 Hampton
Slough 1-1 Weymouth
St Albans 0-3 Braintree
Tonbridge 1-0 Concord
Wealdstone 1-0 Chippenham

ISTHMIAN PREMIER
Bognor 1-1 Horsham
Brightlingsea 2-4 Bowers
Cheshunt 2-0 Potters Bar
Corinthian Casuals 0-1 Merstham
Enfield Town 5-0 Bishop's Stortford
Hornchurch 2-2 Margate
Leatherhead 2-3 Haringey
Wingate & Finchley 1-1 Kingstonian
Worthing 3-1 Lewes

FA CUP EXTRA PRELIMINARY ROUND REPLAY

Bearsted 0-2 Horley Town
Pagham 0-2 Tunbridge Wells
Peacehaven 1-1 Erith & Belvedere (Erith & Belvedere won 5-3 on pens)

WEDNESDAY AUGUST 14

NATIONAL LEAGUE SOUTH

Havant 6-0 Dorking

ISTHMIAN PREMIER LEAGUE

Cray Wanderers 2-3 Folkestone

Close This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.Learn More